tv3.lv

Kosmetoloģes ieteikumi: ko nekad nevajadzētu izmantot sejas ādas kopšanā

Lai arī mums šķiet, ka zinām ko drīkst un ko nedrīkst izmantot sejas kopšana, taču ir lietas, ko mēs neievērojam. Kosmetoloģe Anete Vaska ir apkopojusi svarīgāko, ko nekad nevajadzētu izmantot sejas ādas kopšanā.

22. septembrī 11:06

Roku ziepes.

Roku ziepes ir labs līdzeklis roku attīrīšanai no netīrumiem un baktērijām, taču tās noteikti nav paredzētas sejas ādas attīrīšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

kosmetoloģe Anete Vaska

“Lai gan, droši vien, ikviens no mums kādreiz ir attīrījis seju ar ziepēm un tās pilda savu funkciju – attīra ādu no netīrumiem un liekā sebuma, taču roku ziepes ir pārāk sārmainas sejas ādai, tādēļ tās ādu izsausina un padara jūtīgāku.”

Līdzekļi, kuriem beidzies derīguma termiņš.  

Bieži vien atsevišķi krēmi vai spot on produkti lietojas ilgu laiku un tiem var beigties derīguma termiņš.

kosmetoloģe Anete Vaska

“Iespējams šie krēmi jums nenodarīs lielu kaitējumu, taču visticamāk arī nekāda labuma no viņiem nebūs, pie tam nav izslēgts, ka šie līdzekļi var veidot alerģisku reakciju uz ādas. Produkti ar beigušos derīguma termiņu visticamāk būs ar izmainītu konsistenci un citādāku aromātu. Šādus līdzekļus metam ārā vai izmantojam uz papēžiem, zeroweste.”

Ķermeņa losjoni. 

Ķermeņa ādai paredzētie produkti bieži vien ir eļļaināki, biezāki, satur vairāk smaržvielu un nav paredzēti  lietošanai uz sejas.

kosmetoloģe Anete Vaska

“Ķermeņa losjoni var aizsprostot sejas ādas poras, radot izsitumus. Ķermeņa krēmiem bieži vien ir pievienotas smaržvielas, kuras var sakairināt sejas ādu.”

Alkohols.

Lai gan jau izsenis alkohols sejas kopšanā tiek pielietots kā antibakteriāls līdzeklis, to nekādā gadījumā nevajadzētu ieviest savā ādas kopšanas rutīnā, jo alkohols izsausina ādu, padarot to jūtīgāku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

kosmetoloģe Anete Vaska

“Cilvēkiem ar jūtīgu ādu alkohola lietošana uz sejas var radīt niezi, lobīšanos, apsārtumu vai cita veida diskomfortu. Arī taukainām, aknes skartām ādām, jāizvairās no alkoholu saturošu produktu lietošanas, jo tas var radīt pretējo efektu – āda pastiprinātāk izdalīs sebumu.”

Zobu pasta un soda.

“Pinteresta” laikmetā populārs ādas attīrīšanas, aknes ārstēšanas un cita veida izsitumu dziedēšanas veids ir to apstrāde ar zobu pastu vai sodu. Taču nenodariet to savai sejas ādai!

kosmetoloģe Anete Vaska

“Zobu pasta ir paredzēta zobu virsmai, nevis ādai, kuras struktūra ir daudz maigāka. Zobu pasta var izraisīt apsārtumu un kairinājumu. Tāpat kā soda, kas, var izjaukt ādas normālo mikrofonu un padarīt ādu jūtīgāku, radot izsitumus un pat dedzināšanas sajūtu.”

Ilustrācija no Anetes Vaskas

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Vairāk par sejas kopšanu no kosmetoloģes Anetes Vaskas šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm