tv3.lv

Stilīgākās frizūras gada nogales ballēm un matu krāsu trendi 2020: iesaka Latvijas slavenību saposējs Mārcis

Gada nogale ir laiks, kad dažādos svētkos saposties īpaši grezni un pārsteigt sevi un citus ar stilīgu sasuku. Slavenību frizieris Mārcis Matisons sarunā ar Skaties.lv atklāj aktuālākās frizūru tendences Ziemassvētku un Jaungada ballēm, ko iespējams izveidot arī pašam.

2019. gada 23. decembrī 15:30

‘’Vairs nav tādas viena konkrētas aktuālās frizūras, jo aktuāli ir tematiskie pasākumi – trīsdesmitie, sešdesmitie, deviņdesmitie. Tad attiecīgi frizūra tiek pielāgota tematikai,’’ stāsta eksperts, atklājot, ka modē viss, sākot ar elegantām copēm un beidzot ar spīdumiem sapūstu ‘’diskobumbu’’ uz galvas – galvenais, lai mati atbilst balles tematikai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā atklāj Mārcis, arī matu garuma ziņā modē tas, kas piestāv. ‘’Tev var būt gan īsi, gan gari, gan pusgari – modē tas, kas tev piestāv.

Nav vairs tā, kā pirms pāris gadiem, kad modē bija karē griezums, un, ja vēlējies būt stilīga, bija jāgriež karē.

Krāsojuma ziņā – joprojām aktuālas baliāžas jeb ‘’brīvo roku’’ balināšana šķipsnās un ombre tehnikas. Ar abām šīm tehnikām var radīt tādu dabīgu saulē pabalējušu matu efektu,’’ stāsta eksperts.

Bet kādi ir matu krāsu trendi 2020. gadam?

”Vēsi blondais matu tonis, kuru iegūt nav nemaz tik viegli, būs ļoti aktuāla matu krāsa tieši blondīnēm, bet, lai iegūtu tiešām skaistu, vēsi blondu toni, frizierim jābūt ar zināšanām un pieredzi.

Tumšmatēm, kuras vēlas pārvērtības, ideāli piemērotas karameļu krāsas šķipsnas jau pieminētajā baliāžas un ombre tehnikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl joprojām ļoti aktuāla ir ”shadow roots” tehnika, kurā sakņu daļa tiek krāsota tumšāka, tuvāk dabīgajam tonim.

Un būs aktuāli sarkanie toņi: sarkanbrūns, ruds. Šīs krāsas prasa ļoti rūpīgu kopšanu gan šampūnu izvēles ziņā gan, apstrādājot ar termiskajām iekārtām,” stāsta eksperts.

Gada nogales balle ir īstais brīdis, kad ļauties krāšņam eksperimentam uz galvas.

‘’Uzkasi matus disko stilā kā mikrofonu, sapūt ar fliteriem,’’ frizūru, ar kuru nepaliksi nepamanīta Jaungada ballē, iesaka Mārcis.

To var ērti izveidot sev arī mājas apstākļos. ‘’Vienkārši ar parastajām matadatām. Sadali matus šķipsnās, savirpini tādos astotniekos, ar taisnotāju pārej katrai adatai pāri. Izņem adatas, un tās lokas izķemmē. Tur, kur vajag vēl vairāk, vienkārši uzkasi. Jo tu smalkā to šķipsnu tīsi, jo lielāks un pūkaināks būs efekts,’’ pamāca frizieris. Mazāk drosmīgajām vienmēr aktuālas būs lokas.

‘’Ja ballei nav tematikas un eksperimentēt negribas, nekad nenošausi greizi ar vieglām, lielām lokām,’’ tā Mārcis. Vienīgi lokas nederēs meitenēm, kurām nogrieztas ‘’čolkas’’’.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

‘’Lokas un ‘’čolkas’’ man asociējas ar devītās klases izlaidumu,’’ smejas frizieris.

Frizieris iesaka nebaidīties un, pošoties Jaungada ballei, uzdrīkstēties kaut ko, ko varbūt ikdienā neatļausies. Piemēram, iekrāsot kādas šķipsnas ar košu toni.

‘’Cilvēki Latvijā baidās eksperimentēt, ir mazliet konservatīvi un negrib izpausties kreativitātē. Latvieši īpaši neraujas būt stilīgi – vairāk izvēlas klasisku, vienkāršu eleganci. Visas staigā vakarkleitās ar lokainiem matiem.

Bet mūsdienās ir daudz iespēju – piemēram, krāsas, kuras nākamajā mazgāšanas reizē izmazgāsies, dažādi spīdumi.

Vajadzētu mest pie malas aizspriedumus par to, ko domās kolēģis vai draudzene, kam nebūs tādi mati. Tie, kuri ‘’heito’’ vienkārši paši nevar saņemties šādiem eksperimentiem. Jo, ja tematika atļauj – kad vēl ja ne Jaunajā gadā?’’ iedvesmo Mārcis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz jaunajam gadam ir palicis pavisam maz un noteikti katram ir plānos doties kaut kur atpūsties ārpus mājas, vai doties ciemos! Šeit bus pāris ieteikumi ar kuriem nenošaus greizi ar frizūru, kuru var sataisīt arī mājas apstākļos, ja nesanāk aizdoties pie friziera!

Ja nav laika aiziet pie friziera, – Mārča padomi:

  • Ļoti grūti kļūdīties ar lokām. Eleganti izskatās vieglas Holivudas tipa lokas, var vienu sānu aizlikt aiz auss un saspraust ar šobrīd aktuālajām matu sprādzēm, kuras rotā pērles;
  • Jaunajam gadam piestāv ari mazliet trakuma. Ja svinību dreskods to atļauj, matus vari sataisīt loti sprogainus, afro stilā, uzvilkt fliteru kleitu un doties uz kādu disko stila pasākumu;
  • Augstā aste ir loti eleganta frizūra, un aktuāla, ja esi garu matu īpašniece;
  • Īsu matu īpašniecēm, kurām ir karē tipa griezums, iesaku smuki ielokot matus un paspēlēties ar aktuālajām sprādzēm.

Taču, ja vēlies saposties Jaungada ballei pie profesionāļa, sazinies ar Mārci TE!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm