tv3.lv

Stūrē bez bailēm! Nitiša 8 zelta padomi, kā putenī droši pārvietoties pat pilnīgam iesācējam

Vērojot, kā aiz loga putina, tevī aug satraukums par to, kā izraksi no sniega kaudzes savu braucamo un drebošām rokām un kājām kaut kā aizstūrēsi, kur nepieciešams? Neuztraucies – slidenas ielas un putenis vēl nenozīmē, ka iekulsies avārijā! Pieredzējušais autosportists Reinis Nitišs atklāj astoņus vienkāršus likumus, kurus ievērojot, jutīsies pie stūres droši, lai cik barga arī būtu ziema.

2017. gada 4. janvārī 16:53

Bez birstītes un skrāpja nekur!

Pirmais un galvenais, kas jāliek aiz auss – automašīnā vienmēr jābūt speciāli birstītei, ar ko notīrīt sniegu un ledu. Nekādas “lodziņa izkasīšanas” ar bankas karti!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja tas vēl nav izdarīts, obligāti jādodas uz veikalu un jāiegādājas auto tīrīšanas birstīte ar skrāpi. Tā obligāti jātur auto gada aukstajos mēnešos,” sarunā ar Skaties.lv pamāca Nitišs.

Ieplāno laiku auto uzsildīšanai

“Dienās, kad puteņo, iesaku no mājas vai darba iziet desmit minūtes ātrāk, ieplānojot papildus laiku automašīnas sildīšanai un notīrīšanai.

Astoņdesmit procenti automašīnu, kuras redzu Rīgas ielās, ir nepietiekami notīrītas. Tās ir apsnigušas, un šis sniegs būtiski ietekmē redzamību,” skaidro Nitišs.

Uzmanīgi ar rokasbremzi

“Ziemā un sala apstākļos nevajadzētu lietot rokasbremzi, tā vietā automašīnu labāk atstāt, ieliekot pārnesumā.

Rokasbremzei var iesalt trosīte, pastāv risks to pārraut,” brīdina eksperts.

Lai priekšējais stikls vienmēr tīrs

Puteņa laikā, atstājot auto atpūsties pie mājas vai darba, sportists iesaka pacelt gaisā logu tīrītāju slotiņas, lai tajās nesakrājas piesalis sniegs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja slotiņas apsals, tās netīrīs tik labi, kas var būtiski pasliktināt redzamību,” brīdina zinātājs.

Pareizās distances izvēle

“Ļoti svarīgi ieturēt distanci. Cik lielu – tas atkarīgs no katra individiāli – lai pats justos drošs un par 110 procentiem būtu pārliecināts, ka varēs apstāties,” pamāca Nitišs.

Aukstā laikā – augstāks pārnesums

“Pa “risēm” iesaku braukt ar augstāku pārnesumu, attiecīgi pilsētā tas būtu ceturtais ātrums. Tas ir tāpēc, lai ārkārtas situācijā paliktu “ātrums iekšā”,” skaidro Nitišs.

Izvērtēt, vai vērts strauji bremzēt

“Iespējams, tas nav īsti pēc satiksmes noteikumiem, bet es uzskatu, ka, ja, tuvojoties krustojumam, zaļā gaisma sāk mirgot, sniegā un putenī drošāk ir pārbraukt krustojumu pie mirgojoša “zaļā”, nekā strauji bremzēt,” tā Nitišs, uzsverot, ka runa ir par atsevišķiem gadījumiem, kad signāls sāk mirgot pēdējā brīdī pirms krustojuma šķērsošanas.

Nebaidīties puteņa

Kā noslēgumā uzsver eksperts, galvenais ir saglabāt mieru – ja redzi ārā puteni, nav jānoskaņojas uz problēmām.

“Jāatceras, ka liels sniegs vienmērīgā daudzumā nodrošina labāku saķeri, nekā melnais ledus,” drošu un mierīgu braukšanu novēl autosportists.

Foto: Rīgā atgriežas ziema

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm