tv3.lv

Uzmanīgi ar sejas pīlingu – vasarā tas var būt kaitīgs!

Daudzas sievietes nemaz nezina, ka kuru katru ķīmisko vai augļskābju pīlingu vasarā nedrīkst veikt, jo dziļas iedarbības pīlingi kairina ādas slāni, kurā veidojas melanīns, un tad saskarē ar sauli uz ādas mēdz izveidoties pigmenti. Diemžēl kosmetologi  par šo faktu ne vienmēr brīdina, un tad var nākties sadzīvot ar pigmentiem līdz rudenim, kad varēs veikt jaunu pīlinga procedūru kursu, lai noņemtu ādas virsslāni.

2016. gada 6. jūnijā 10:19

“Pirms tiek  veikts ķīmiskais vai augļskābju pīlings, noteikti jāpavaicā kosmetologam, kāds ir pīlingam izmantotā sastāva PH līmenis un skābes procentuālā koncentrācija. Ja kosmetologs  uz šo jautājumu nevar atbildēt, veicot pīlingu,  Jūs riskējat iedzīvoties ādas pigmentācijā,” norāda skaistumkopšanas studijas Baltic Beauty Prof sertificēta kosmetoloģe Irina Kalniņa-Dobrovoļska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vasarai piemērots ir pīlings, kura ķīmiskā sastāva PH līmenis ir ne zemāks par 3, savukārt izmantotās skābes koncentrācija – ne augstāka par 30%.

Piemēram, vasarā ieteicams ir salicilskābes pīlings. Šim pīlingam piemīt antiseptiska iedarbība, tādēļ to drīkst un pat  iesaka veikt cilvēkiem, kuriem ir ādas slimības – akne, kuperoza āda vai ādas rozācija. Ar šo pīlingu var uzlabot ādas stāvokli, kā arī tas ļoti labi samazina poras un attīra ādu no melnajiem punktiņiem (komedoniem).

Jāņem gan vērā, ka arī salicilskābes pīlings mēdz  būt ar  atšķirīgu PH līmeni un skābes koncentrāciju. Vasarā – saulainā laikā droši var veikt salicilskābes pīlingu, kura PH līmenis nav zemāks par 3, savukārt izmantotās skābes koncentrācija apmēram 2%. Šāds pīlings iedarbosies – mīkstinās tikai atmirušo  virsējo ādas raga slāni, tādēļ nav risks, ka pēc pīlinga, saskarē  ar sauli, varētu veidoties ādas pigmentācija.

Baltic Beauty Prof sertificēta kosmetoloģe Irina Kalniņa-Dobrovoļska akcentē:

“Protams, ir jāsaprot, ka ādas slimības – akne, tāpat arī  kuperoze un rozācija ir saistītas ar organisma iekšējo stāvokli, ļoti bieži tās izraisa toksīni un organismā dzīvojošās baktērijas. Tāpēc, ja cilvēks vēlas ādas problēmas novērst, jāievēro noteikts uzturs, lai organismā izmainītu vidi, kurā dzīvo un barojas ādā esošās baktērijas.”

Vēl vasarai piemērots ir mandeļu pīlings, jo tas mīkstina un mitrina ādu, kā arī veicina tajā reģenerācijas (atjaunošanās procesus). Vasarā jāraugās, lai izvēlētajam mandeļu pīlingam PH līmenis ir ne zemāks par 3, savukārt izmantotās skābes koncentrācija ne augstāka par 30%. Tad nav risks iedzīvoties ādas pigmentācijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm