tv3.lv

VIDEO: vieglas vakariņas karstā vakarā. Uzzini, kā pareizi gatavot olu kulteni

Pirmkārt, karstā laikā negribas ilgi stāvēt pie plīts. Otrkārt, ir vēlēšanās baudīt kaut ko vieglu un gaisīgu. Olu kultenis tam ir vispiemērotākais. Īpaši, ja to gatavo tāds virtuves guru, kāds ir Mārtiņš Sirmais. 

2016. gada 2. jūnijā 16:59

Ļoti bieži olu kultenim, kad tas uzlikts uz šķīvja, atdalās sula, un pats kultenis saplok. Mārtiņš Sirmais skaidro kāpēc, kā pareizi pagatavot šo ēdienu un ar ko olu kultenis atšķiras no omletes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Olu kultenim un omletei atšķirība ir vienkārša – kulšanas veids un piena vai krējuma daudzums. Parasti mēs pārspīlējam ar piena daudzumu, un ola nevar pati pacelties uz augšu. Kultenim ir svarīgi to uzkult, Mārtiņš saka: “Reāli “iesist” tajā gaisu”.

Sastāvdaļas:

  • olas 3 gab.;
  • sāls, pipari;
  • sviests;
  • piens vai saldais krējums – 1 ēdamk.

Pagatavošana

Olu kultenim un omletei atšķirība ir vienkārša – kulšanas veids un piena vai krējuma daudzums. Parasti mēs pārspīlējam ar piena daudzumu, un ola nevar pati pacelties uz augšu. Vispareizākā proporcija – 1 ēdamkarote piena vai saldā krējuma un trim olām. Lai kultenis izdotos, ir svarīgi to uzkult, Mārtiņš saka: “Reāli “iesist” tajā gaisu”.

Foto

Pannu vislabāk izvēlēties teflona, lai kultenis maisot nepiedeg. Sviestu izmanto tikai tik daudz, lai ietaukojas panna. Kad sviests uz pannas ir tik tikko sācis cepties, lej virsū sakulto olu masu. Kultenis jāmaisa visu cepšanās laiku nepārtraukti, lai nebūtu neviena brūnuma.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm