tv3.lv

Zīdainis un karstums mašīnā! Iespējams, ka to nezināja pat visapzinīgākie vecāki!

Neriskē ar sava zīdaiņa veselību – pirms došanās ceļā vienmēr atvēsini autosalonu! Vasarā saulē uzkarst ne tikai gaiss mašīnā, bet arī drošības jostas, sēdekļi, arī bērna auto krēsliņš.

2016. gada 16. jūnijā 11:24

Pediatre un bērnu neiroloģe Vizma Meikšāne: “Maziem bērniem termoregulācijas centrs vēl nav nobriedis, tāpēc viņi viegli pārkarst. Tas notiek zibenīgi – dažu minūšu laikā bērns pārkarst, kļūst miegains un vecāki var arī nepamanīt, cik strauji pasliktinās bērna pašsajūta. Viņa āda kļūst karsta, viņš svīst, zaudē šķidrumu un centrālajiem orgāniem vairs nepietiek skābekļa.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirms došanās ceļā karstā dienā automašīna jāatvēsina līdz komforta temperatūrai, 22–24 grādiem. Atver logus, durvis, lai uzkarsušais gaiss izvēdinās no salona, pēc tam ieslēdz gaisa kondicionieri, ja tāds ir. Mašīnas salona atvēsināšanai vajadzīgas aptuveni 10 minūtes, un tikai tad tajā var sēdināt mazu bērnu! Vienmēr parūpējies par to, lai bērna auto krēsliņš nav uzkarsis saulē. Vislabāk mašīnu novietot ēnā, ja tas iespējams, vai uzklāt bērna sēdeklim siltumu atstarojošu materiālu.

Foto

Lai bērns brauciena laikā būtu drošībā, viņam jāsēž piemērotā auto krēsliņā vai uz paliktņa un jābūt pareizi piesprādzētam ar drošības jostām. Turklāt tas attiecas gan uz braucienu ar ģimenes auto, gan arī draugu un kaimiņu transportlīdzekļiem. Drošākā vieta mazulim mašīnā ir aizmugurējā sēdeklī labajā pusē vai vidū. Līdz 15 mēnešu vecumam zīdainis auto krēsliņā jānovieto ar seju uz aizmuguri. Ja bērna un mašīnas izmēri ļauj, tad šādā veidā ieteicams braukt līdz pat trīs gadu vecumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm