tv3.lv

Eštons Kačers atklāti par to, kā zaudēja redzi, dzirdi un spēju staigāt

Amerikāņu aktieris Eštons Kačers pirmo reizi runāja par savu reto autoimūno slimību. Slimības dēļ viņš pirms diviem gadiem zaudēja redzi, dzirdi un spēju staigāt. Pagāja vesels gads, lai atgūtos.

9. augustā 12:39

Aktieris par savu slimību stāstīja jaunajā “National Geographic” šovā “Running Wild with Bear Grylls: The Challenge” sērijā. Pēc Kačera teiktā, viņš cieš no vaskulīta*.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pirms diviem gadiem man bija šī dīvainā, ļoti retā vaskulīta forma, kas atņēma man redzi, liedza man dzirdi un atņēma līdzsvaru,” stāstīja Eštons. Viņš piebilda, ka atveseļošanās prasīja aptuveni gadu. Tagad aktieris ir pilnībā atveseļojies.

Vaskulīts ir patoloģija, kas ietekmē lielus, vidējus un mazus asinsvadus. Tā ir reta autoimūna slimība ar daudzām variācijām, kas var izraisīt asinsvadu iekaisumu, ierobežojot asins plūsmu un dažos gadījumos izraisot orgānu un audu bojājumus.

Aktieris arī dalījās emocijās no piedzīvotā. Par īslaicīgu redzes, dzirdes un staigāšanas zudumu viņš pastāstīja sekojošo.

“Tu to visu īsti nenovērtē, kamēr tas nepāriet. Līdz brīdim, kad jūs sakāt: “Es nezinu, vai es kādreiz atkal varēšu redzēt, es nezinu, vai es kādreiz atkal varēšu dzirdēt, es nezinu, vai es kādreiz varēšu atkal staigājiet.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man paveicās, ka esmu dzīvs,” secināja Kačers.

Tomēr aktieris sacīja, ka neļauj šai situācijai vai kādiem citiem dzīves pārbaudījumiem sevi salauzt. Tā vietā viņš šos pārbaudījumus uzskata par savas izaugsmes iespējām.

“Brīdī, kad jūs sākat uztvert sev uzliktos pārbaudījumus kā lietas, kas radītas, lai sniegtu jums to, kas jums nepieciešams, tad dzīve sagādā prieku, vai ne? Jūs sākat sērfot pa savu problēmu viļņiem tā vietā, lai dzīvotu zem tiem,” tā Eštons.

Eštons Kačers ir ukraiņu izcelsmes amerikāņu aktrises Milas Kunisas vīrs. Kačers un Kunisa apprecējās 2015. gadā. Šā gada martā pāris Ukrainas atbalstam ziedoja trīs miljonus dolāru.

*Vaskulīts ir sīko asinsvadu iekaisums; iekaisuma dēļ asinsvadi kļūst caurlaidīgi, ļaujot šķidrumam no asinsvadiem iekļūt apkārtējos audos un izraisot to pietūkumu, kā arī izraisīt orgānu un audu bojājumus. Ir daudz vaskulīta veidu, un lielākā daļa no tiem ir uzskatāma par retiem. Vaskulīts var skart ikvienu, lai gan daži veidi ir biežāk sastopami noteiktās vecuma grupās. (Avots: medicine.lv)

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm