tv3.lv

Režisoram Larsam fon Trīram diagnosticēta Pārkinsona slimība

Slavenajam dāņu režisoram Larsam fon Trīram, kurš saņēma Kannu kinofestivāla galveno balvu “Zelta palmas zara” par muzikālo drāmu “Dancer in the Dark”, ir diagnosticēta Pārkinsona slimība, raksta “The Guardian”.

9. augustā 13:54

Tajā pašā laikā zināms, ka zvaigznes noskaņojums nav pasliktinājies un viņš turpina darbu pie savas televīzijas triloģijas ar nosaukumu “The Kingdom Exodus” pēdējās sezonas pabeigšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par to raksta “The Guardian”, atsaucoties uz viņa producentu kompānijas “Zentropa” paziņojumu, kuru fon Trīrs nodibināja 1992. gadā kopā ar producentu Pīteru Albeku Jensenu. Paziņojumā teikts, ka direktors ir labā noskaņojumā un tiek ārstēts no slimības simptomiem.

Tiek atzīmēts, ka filmas pirmizrāde notiks Venēcijas kinofestivālā šomēnes, un fon Trīrs piedalīsies ierobežotā skaitā preses pasākumu.

2018. gadā intervijā laikrakstam “The Guardian” fon Trīrs savu roku trīcēšanu attiecināja uz antidepresantiem un atturēšanos no alkohola.

“Es strādāju pie sava alkoholisma, kas ir labi. Man bija astoņu mēnešu periods, kad es nedzēru, un drīz es atkal pie tā atgriezīšos. Bet man ir alkohola “rīks”, ko izmantoju, kad man tas ir nepieciešams. Ja man ir spēcīga panikas lēkme, tas ir vienīgais, kas palīdzēs,” toreiz sacīja režisors.

66 gadus vecais režisors joprojām ir viens no vispretrunīgāk vērtētajiem filmu veidotājiem, kas šodien strādā. Viņa manifests “Dogme 95” radīja revolūciju kinoteātros ar viņa bezkompromisa apņemšanos ievērot autentiskumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Melnais humors, kas ir pamatā lielai daļai viņa darbu, kā arī viņa konfrontējošā pieeja dzimumu attiecībām, ir iemantojis viņam uzticīgus cienītājus un kaislīgus nelabvēļus.

Visas fon Trīra filmas, izņemot 2013. gada filmu “Nymphomaniac”, debitēja Kannās, sākot ar pašu pirmo, kas iznāca 1991. gadā – “Europa” un turpinājumā “Breaking the Waves” (1995), “Dancing in darkness” (2000), “Dogville” (2003) un “Antichrist” (2009).

2011. gadā Larsam fon Trīram uz septiņiem gadiem tika aizliegts piedalīties Kannu kinofestivālā. Šāds sods režisoram piešķirts par preses konferences laikā izteikto paziņojumu par filmu “Melancholia”, kurā viņš pauda simpātijas pret Hitleru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm