Rokgrupas "Queen" ģitārists Braiens Mejs saņēma bruņinieka titulu no karaļa Čārlza III

Leģendārais roka ģitārists Braiens Mejs saņēma bruņinieka titulu no Lielbritānijas karaļa Čārlza III. Meja, kas bija rokgrupas “Queen” dibinātāja, tagad, pēc ceremonijas Bekingemas pilī, būs sers Braiens, raksta “BBC”.

16. martā 13:41

Svinīgā ceremonija notika 14. martā Bakingemas pilī. Pēc ceremonijas jaunais bruņinieka titula īpašnieks sociālajos tīklos rakstīji īsi: “Nav vārdu”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zvaigzne saņēma Bruņinieka titulu par nopelniem mūzikā un labdarībā. Viņš ceremonijā bija kopā ar savu sievu Anitu Dobsoni, bijušo ilggadējo britu televīzijas “EastEnders” zvaigzni.

Braiens Mejs ceremonijā bija kopā ar savu sievu Anitu Dobsoni. FOTO: SCANPIX/AP

Apsveicot viņu tviterī “Queen” oficiālajā kontā teikts: “Celies, Ser Braiens Mejs

“Šodien Bekingemas pilī notika Braiena iecelšana bruņinieku kārtā. Bruņinieku titulu Braienam pasniedza Viņa Karaliskā Augstība karalis Čārlzs.

“Liels apsveikums, Ser Braien!”

Meja bija viens no vairāk nekā 1000 cilvēkiem, kuri tika godināti karaļa Čarlza III pirmajā Jaungada apbalvojumu sarakstā, par ko tika paziņots 2022. gada decembrī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Papildus tam, ka Meja uzstājas kopā ar “Queen” kopš 1970. gadiem, viņš ir arī astrofiziķis. Viņš ieguva doktora grādu astrofizikā Londonas Imperiālajā koledžā 2007. gadā pēc pārtrauktajām studijām 1970. gados, kad vairāk laika veltīja grupai.

Viņš ir arī skaļš dzīvnieku tiesību atbalstītājs un medību kritiķis. 2010. gadā viņš izveidoja organizāciju “Save Me Trust”, lai aktīvi iestātos pret lapsu un āpšu medībām Apvienotajā Karalistē.

Pēc ceremonijas sers Meja neslēpa: “Es tiešām esmu pārsteigts par mana bruņinieka titula atspoguļojuma visā pasaulē.” Ierakstā viņš izteica cerību, ka tagad viņā vairāk ieklausīsies.

Meja nav vienīgais “Queen” dalībnieks, kurš saņēmis karalisko titulu. Bundzinieks Rodžers Teilors tika iecelts par Britu impērijas ordeņa virsnieku 2020. gadā. Meja iepriekš saņēma Britu impērijas izcilākā ordeņa komandiera titulu 2005. gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Meja 2002. gadā karalienes Elizabetes II Zelta jubilejā no Bekingemas pils jumta lieliski izpildīja dziesmu “God Save the Queen”. Pēc 20 gadiem viņš uzstājās kopā ar “Queen” karalienes Platīna jubilejas koncertā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm