tv3.lv

"Sony" izņems trīs Maikla Džeksona dziesmas no straumēšanas platformas

“Sony” izņems trīs Maikla Džeksona dziesmas “Breaking News”, “Keep Your Head Up” un “Monster”, kas tika izdotas pēc popmūzikas karaļa nāves. Fani netic, ka tā ir viņu elka balss. Ierakstu kompānijai neizdevās pierādīt pretējo.

12. augustā 11:23

Pēc astoņiem gadiem, kad Maikla Džeksona fane tiesā iesūdzēja “Sony Music” par kompānijas pēcnāves ierakstiem, ierakstu kompānija ir piekritusi kompromisam. Viņa ieteica vienkārši izņemt šīs dziesmas no straumēšanas pakalpojumiem, rasta portāls aussiedlerbote.de.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2014. gadā Džeksona fane Vera Serova iesniedza tiesā prasību pret uzņēmumu “Sony Music”. Viņa apgalvoja, ka trīs dziesmas no “Michael” 2010. gada pēcnāves albuma – “Breaking News”, “Keep Your Head Up” un “Monster” – dziedājuši citi. Arī popkaraļa bērni, viņa draugi un kolēģi mākslinieki šaubījās, ka tā ir Džeksona balss.

“Tas nav Maikls Džeksons. Es dzirdēju dziesmu, kas šobrīd ir internetā [Breaking News], un man šķiet: “Tas nav Maiks.” Šī nav tā pati persona, kas radīja “Thriller” un “Billie Jean”. Tas man radīja riebumu,” stāstīja mūziķis Will.i.am 2010. gadā.

“Michael” bija pirmais popmūzikas karaļa pēcnāves albums. “The Jackson estate” paziņoja, ka skaņu inženieri konstatēja, ka balss ierakstos pieder Džeksonam. Tomēr 2017. gada decembrī “Sony Music” un “The Estate” atzina, ka Džeksona īstā balss tajos var nebūt.

Rezultātā “Sony Music” izņēms no straumēšanas pakalpojumiem trīs pretrunīgi vērtētās Maikla Džeksona dziesmas, norādot, ka astoņus gadus ilgā tiesas prāva par šiem ierakstiem tuvojas beigām. Abas puses vienojās izbeigt strīdu ar izlīgumu. Sīkāka informācija par izlīgumu netika atklāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Neatkarīgi no Augstākās tiesas lēmuma, abas prāvā iesaistītas puses ir savstarpēji nolēmušas atteikties no tiesas prāvas turpināšanas, kas, iespējams, ietvertu papildu apelācijas un ilgstošu pirmās instances tiesvedību,” teikts “Sony” paziņojumā.

Tomēr uzņēmums joprojām atsakās atzīt, ka ir viltojis šīs Maikla Džeksona dziesmas.

Jau pirms albuma “Michael” izdošanas dziedātāja bērni apstrīdēja trīs dziesmu autentiskumu un, jo īpaši pirmā pēcnāves singla “Breaking News”. Tie bija Džeksona ieraksti, ko 2007. gadā veica Ņūdžersijā kopā ar producentu Ediju Kascio. Kamēr viņš aizstāvēja dziesmas, Džeksona dēls Prinss sacīja, ka vokāls neatbilst tam, ko viņš dzirdēja, kad dziedāja viņa tēvs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm