tv3.lv

Stīvens Kings 75 gados publicējis 75 grāmatas

Stīvens Kings 21. septembrī svin savu 75. dzimšanas dienu. Viens no mūsu laika ražīgākajiem rakstniekiem Kings savos 75 gados izdevis 75 grāmatas, vēsta laikraksts “Zeit”. Viņš spēja kļūt par vienu no lasītākajiem un komerciāli veiksmīgākajiem autoriem.

21. septembrī 16:09

Stīvens Kings ir amerikāņu šausmu rakstnieks. Viņa stāsti ir saistīti ar pārdabiskiem spēkiem, zinātnisko fantastiku, fantāziju un noziedzību. Kings ir saukts par “šausmu karali” un līdz 2017. gadam ir pārdevis 400 miljonus grāmatu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savas karjeras laikā Stīvens Kings ir spējis kļūt par vienu no lasītākajiem un komerciāli veiksmīgākajiem autoriem. Pirmais romāns “Kerija” tika publicēts 1974. gadā ASV. Kopš tā laika Kings ir uzrakstījis gandrīz vienu grāmatu gadā. Septiņdesmit piektā grāmata nesen izdota ar nosaukumu “Pasaka”.

Turklāt viņš ir uzrakstījis aptuveni 200 stāstus un saņēmis neskaitāmas balvas, tostarp Nacionālā grāmatu fonda medaļu par ieguldījumu amerikāņu literatūrā.

Foto: SCANPIX

Viņš atzina, ka cenšas uzrakstīt divus tūkstošus vārdu dienā, bet tajā pašā laikā nevienam nerāda savas piezīmes, pat sievai.

Stīvens Kings dzimis nabadzīgā ģimenē. Viņa tēvs pameta ģimeni, kad zēnam bija apmēram divi gadi. Ruta Kinga Meinā bērnu audzināja viena. Nav pārsteidzoši, ka tur notiek daudzu autora grāmatu darbības.

Pateicoties rūpīgām studijām, topošais rakstnieks kļūst par universitātes studentu savā dzimtajā štatā un šajos gados darbojas kopā ar aktīvistiem pret Vjetnamas karu. Miopijas dēļ jaunietis uz fronti netika izsaukts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1970. gadā Kings apprecas ar meiteni vārdā Tabita, ar kuru kopā pavada visus turpmākos gadus. Tobrīd jaunajai ģimenei ir problēmas ar naudu. Kingam jāstrādā veļas mazgātavā un jāraksta vīriešu žurnāliem.

Jaunā autora stāsti kļūst garāki, tad viņu pamana “Doubleday”. Viņi maksā rakstniekam lielu honorāru par viņa pirmo grāmatu “Kerija”. Pēc tam Kings uzraksta visvairāk pārdoto romānu “Mirdzēšana”. 1980. gadā Stenlijs Kubriks pasaulei dāvinās filmas adaptācijas stāstu par viesnīcas apkopēju un viņas ģimeni, lai gan grāmatas autoram šī filma joprojām nepatīk.

Tomēr skatītāju iemīļotākās filmas, kas balstītas uz Kinga darbiem, nav šausmas. Amerikāņu kinorežisors Frenks Darabonts 1994. gadā demonstrēja filmu “The Shawshank Redemption”, bet 1999. gadā – filmu “The Green Mile”. Darabonts saņēma divus “Oskarus” par šo stāstu adaptāciju.

Rakstnieks mūsdienu kultūrai dāvājis ne tikai grāmatas, bet arī daudzas filmas, seriālus: “It”, “Castle Rock”, “11.22.63” un citus. Stīvens Kings sacīja, ka turpinās iepriecināt sava darba cienītājus ar jaunām grāmatām, līdz lasītāji sapratīs: tās ir “pirmās klases vājprātīgā rokās”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm