tv3.lv

Foto: aktieri un prominences pulcējas Kairiša jaunās filmas pirmizrādē

Trešdienas, 15. janvāra, vakarā kinoteātrī ”Splendid Palace” pirmizrādi Rīgā piedzīvoja režisora Viestura Kairiša jaunā filma “Piļsāta pi upis/Pilsēta pie upes”, kuras centrā ir attiecību stāsts, kas norisinās uz pagājušā gadsimta trīsdesmito un četrdesmito gadu vēsturisko pārmaiņu fona.

2020. gada 16. janvārī 9:49

Līdzās filmas veidotājiem un aktieriem pirmizrādi apmeklēja arī virkne sabiedrībā zināmu un prominentu cilvēku. Viesu vidū aktieris Juris Žagars, kino režisors Ivars Seleckis, kā arī politiķi Arvils Ašeradens ar sievu Valmieras teātra direktori ‎Evitu Ašeradenu, Daniels Pavļuts, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un citi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmā ietverti dažādi vēsturiskie notikumi, kas tobrīd sekoja cits citam – ulmaņlaiki, padomju okupācija, nacistu režīms. Šajā laika posmā notika arī deportācijas un holokausts. Neskatoties uz dramatisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Romantiskā attiecību samezglojuma pamatā ir mīlas trīsstūris starp daiļkrāsotāju Ansi un viņa sievietēm. Anša iecerētā ir ebreju meitene Zisele, taču viņas tēvs, vecais tirgotājs Bernšteins liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, un divām sievietēm, kuras plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.

Lai radītu pēc iespējas autentiskāku vēsturisko atmosfēru, tika pieņemts lēmums filmu uzņemt latgaliešu valodā, kura līdzās latviešu, krievu, vācu valodām un jidišam ir filmas pamatvaloda. Latgale ir arī filmas notikumu galvenā norises vieta, filmēšana notika vietās, kur saglabājusies vecā arhitektūra – Krāslavā, Ludzā, Rēzeknē, Varakļānos, Daugavpilī un Subatē. Liela nozīme filmā ir Latgales dabas ainavai, īpaši upei – arī tajā atspoguļojas gan miera, gan kara laiki.

Filmā Anša lomu filmā spēlē Dāvis Suharevskis, kuram šī ir pirmā kino loma. Citās nozīmīgās lomās varēs redzēt aktierus Agnesi Cīruli, Gundaru Āboliņu, lietuviešu kino leģendu Jozu Budraiti un čehu aktrisi Brigitu Cmuntovu.

Kairišs filmu veidojis kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

Filma Latvijas kinoteātros skatāma no 17. janvāra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm