tv3.lv

”Šādu filmu vajadzēja.” Saruna ar pikantās komēdijas ”Tabu” režisoru Ēķi

2021. gada 26. novembrī 11:00

Mēs mēdzam it kā runāt par visu, tomēr par ļoti daudz ko noklusējam. Arī tuvās attiecībās, kur šķietami viss kārtībā, ir tabu tēmas. Par to arī tapusi režisora Andreja Ēķa jaunākā filma “Tabu”, kur pieci mīloši pāri meklē jaunas emocijas, lai padarītu savu kopā būšanu vēl saskanīgāku un krāšņāku.

Filmas ”Tabu” pirmizrāde norisinājās ceturtdienas vakarā, un šorīt ”900 sekundēs” ciemojās režisors Andrejs Ēķis un aktrise Zane Aļļēna.

”Latvijā no 100 pāriem, kas apprecas, izšķiras 53. Tas ir šausmīgs cipars. Un visbriesmīgākais ir tad un tā problēma ir tāda, ka cilvēki savā starpā bieži vien sanāk kopā, un, lai dzīvotu ilgi un laimīgi, viņi varbūt neizrunājas līdz galam, kas katram patīk, jo mēs esam tik ļoti dažādi. Man šķiet, ka šāda filma varētu risināt diskusiju,” to, par ko filma varētu likt padomāt, atklāj režisors.

Kā spriež Ēķis, šāda filma ir vajadzīga: “Mēs dzīvojam 2021. gadā, un cilvēkam ir faktiski uz ekrāna jāparāda kaut kas tāds, ap ko varētu mazlietiņ uzspridzināt kaut kādu bumbu, ap kuru varētu pēc tam raisināties saruna.”

Aktrise Zane Aļļēna atzīst, ka filma ir pikanta un iepriekš viņai nav biji pieredze filmēties šāda veida kino.

“Mēs veselu dienu pavadījām, filmējot gultas ainas. Tas bija mulsinoši. Mums nebija nekāda erotisko ainu konsultanta. Skatītāji varēs redzēt, kas mums no tā ir sanācis,” par to, kas bijis lielākais izaicinājums, stāsta Aļļēna.

Kā uzsver Ēķis, šī nav erotiskā filma, galvenā interese ir tā, kas notiek cilvēku galvās: “Mēs rādām pārus, kuri ir nonākuši kaut kādā punktā X, kad cilvēks, kurš kaut ko grib, tomēr paprasa, ka viņš kaut ko grib, un kā tajā brīdī reaģē otrs, – par to ir tas stāsts.”

Režisors skatītājiem uz kinoteātri aicina doties “ar tādu sajūtu, ka tu izklaidēsies un paskatīsies caur atslēgas šķirbiņu, kā citiem iet. Tu sapratīsi, ka tu pats arī esi dīvains un ka tu mājās vari atļauties kaut ko vairāk, pat to, ko tu ļoti gribi”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm