tv3.lv

”Cieņu un gandarījumu kontā neieskaitīsi.” ”Amoralles” modele atklāj darba aizkulises

Pagājušajā nedēļā skaļš skandāls pāršalca Latvijas modes industriju – par sadarbības pārtraukšanu ar pazīstamo pašmāju apģērbu zīmolu ‘’Amoralle’’ paziņoja viena no populārākajām modelēm Māra Sleja. Runām par to, cik necienīgi pret modelēm izturas zīmola vadība un pārstāvji, vēršoties plašumā, šonedēļ ar atklātu stāstu par pieredzi ar “Amoralli” nākusi klajā modele Vinita Vilcāne Krilova.

2019. gada 19. decembrī 11:47

Kā vietnes ”Instagram” īsajos stāstiņos atklājusi Vinita, viņa ilgi domājusi un sapratusi, ka vēlas sniegt savu komentāru par piedzīvoto zīmola ”Amoralle” skates dienā, kas notika 1. novembrī Hanzas peronā Rīgas modes nedēļas laikā, lai viestu skaidrību, par ko īsti ir ”cepiens”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par ko ir stāsts, lasi šeit!

”Nav jau pasaules gals, bet, atklāti sakot, šī diena lika man justies necienītai un izmantotai, jutos, ka tieku vazāta aiz deguna un maldināta.

Par šo runāju, jo gribu, lai tas neatkārtojas, lai izglītotu zīmolus un arī citas modeles un kopā modes industrija Latvijā mainītos uz labu. Mans nodoms nav kādu nomelnot, bet pastāstīt, kas norisinājās šajā dienā. Publiski viss izskatījās kārtībā, bet aizkulisēs bija cita aina,” norāda modele.

Mēnesi pirms Rīgas modes nedēļas Vinita ar aģentūras starpniecību saņēmusi piedāvājumu piedalīties zīmola “Amoralle” modes skatē ”Riga Fashion Week” ietvaros vai iznācienā operā izrādes ”Jevgeņijs Oņegins” iestudējuma ietvaros. “Abos piedalīties nevarēs, jo pasākumi notiek gandrīz vienlaicīgi. Vienojāmies, ka vēlos piedalīties tikai modes skatē un notika vienošanās par samaksu,” klāsta modele.

Piedalīšanās skatē ietvēra mērīšanos, kas notika skates nedēļā, gatavošanos skatei un pašu skati. Skates dienas plāns ietvēra mēģinājumu plkst. 13.00, gatavošanos skatei no plkst. 14.00 līdz 18.00, izbraukšanu uz ”Hanzas peronu” plkst. 19.00 un pašu skati plkst. 21.30.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Skates dienā bija mēģinājums ”Hanzas peronā”, pēc tam dodamies gatavoties uz ofisu. Ap plkst. 16.00-17.00 notika atkārtota mērīšanās. Citas modeles tiek fotografētas arī tērpos, kuros nav plānots parādīties skatē, un arī ar aksesuāriem, kas nav paredzēti skatē. Šādas darbības būtu pirms tam jāsaskaņo ar modeles aģentūru un jāatrunā attēlu izmantošana un papildu samaksa. Bildes vēlāk parādījās zīmolu sociālajos tīklos, ar kuriem sadarbība nav noslēgta.

Pulksten 18 visas meitenes tiek sasēdinātas pa mašīnām. Tikai esot mašīnā, uzzinām, ka brauksim uz VEF filmēt “backstage video. Arī šis bija jāsaskaņo ar modeles aģentūru.

“Amoralles” pārstāves ir ļoti skopas ar informāciju, un nav arī skaidrs, kas ir nolīgts darīt operas iznāciena darbu.

VEF teritorijā šķietami pamestā, putekļainā telpā mūs sagaida filmēšanas komanda. Tā nav pirmā reize, kad, strādājot ar “Amoralli”, uzrodas papildu darbs skates ietvaros, kas nav pirms tam saskaņots ar aģentūru, un nospriežu, ka vēlāk caur aģentūru atrisināsim šo lietu, kā iepriekš.

Pildot video uzdevumu, paliek skaidrs, ka tas nav tikai viens kopplāns backstage video vajadzībām, kā iepriekš teica “Amoralle” pārstāvji, bet vairāk atgādina kampaņas video. Aptuveni stundu notiek iepriekš nesaskaņota filmēšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Esot situācijā uz vietas, gribas maksimāli labi izdarīt savu darbu, pat ja tas nav saskaņots. Visā haosā ir grūti apstāties un apdomāties, īpaši, ja tevi nostāda fakta priekšā un nesniedz informāciju, sniedz to daļēji vai tā ir maldinoša.

Pēc tam ierodamies Hanzas peronā un gatavojamies skatei,” piedzīvoto skates dienā izklāsta Vinita.

Taču ar to viss nebija galā – ap plkst. 20.30 meitene uzzināja, ka zīmola pārstāvji vēlas, lai viņa kopā ar citām modelēm brauc uz operu piedalīties izrādes uznācienā.

”Skaidrs informācijas par to līdz tam brīdim nebija, un aģentūra arī par to nav informēta, darbs nav saskaņots. Tajā brīdī jau viss liekas viens liels absurds. Mani ieceļ par atbildīgo personu, jo zīmola pārstāvji līdzi nedosies.

20.50 izbraucam no ”Hanzas perona”. Iznāciens uz operas skatuves ir 3. cēliena sākumā, kas ir aptuveni 21.20. 21.00 esam operā un lielā steigā skrienam pārģērbties (tērpus un kurpes sadalām pašas uz vietas) un dodamies uz aizkulisēm. Noorganizēja ātru mēģinājumu, ir meitenes, kas šo iznācienu dara pirmo reizi. 21:30 notiek iznāciens uz operas skatuves,” notikumu gaitu atceras modele.

Plkst. 22.00 modeles atgriezās ”Hanzas peronā” un steigā meklēja un apģērba savus skates tērpus, lai pēc pusstundas nevainojami defilētu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es nekādā ziņā nejūtos sievišķīgi iedvesmota, nejūtos, ka pret mani un kolēģēm izturas ar cieņu un ka viss notiek godīgi.

Pēc pusotra mēneša pārrunām un e-pastu apmaiņām starp aģentūrām un “Amoralli” izdevās panākt vienošanos un naudiņas tika pārskaitītas, bet cieņu un gandarījumu kontā neieskaitīsi.

Mīļās modeles, mācieties no manām kļūdām! Mīļie zīmoli, mācieties no zīmola kļūdām! Cienīsim citus un viņu darbu!” uz sadarbību ar “Amoralli” atskatās Vinita.

Meitene saka paldies tiem “Amoralle” darbiniekiem, kuriem ar notikušo nav nekāda sakara, visām aģentūrām, īpaši “Moon Models” par atbalstu un lielisku darbu sarežģītā situācijā, kā arī kolēģēm modelēm, kuras neklusē, bet runā patiesību, ciena viena otru un atbalsta. “Jūs esat bombas!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm