”Daudzas sievietes 8. martā paliks bez ziediem.” Apburošā Eglīte kritizē Latvijas vīriešu spēju ”aplidot” dāmas

156 komentāri
”Daudzas sievietes 8. martā paliks bez ziediem.” Apburošā Eglīte kritizē Latvijas vīriešu spēju ”aplidot” dāmas
ĒRIKS BITERS

Tuvojoties 8. martam, daudzas Latvijas dāmas atkal cer tikt pie ziediem, kamēr daudzi kungi – steidz atrunāties, ka tie jau tādi Padomju laika svētki un puķes – naudas izmešana. Apburošā šovu ”Lauku sēta” un ”Piecērt Eglītei!” zvaigzne Līga Eglīte, kura par kungu uzmanību ikdienā nevar sūdzēties, dalās ar Skaties.lv skarbos novērojumos par to, kāpēc Latvijas vīrieši ir tik kūtri ziedu dāvināšanā un padomos kungiem, dāmas lutinot.

”Pēc maniem novērojumiem, vīrieši dāvina ziedus, cerot, ka pretī būs garantēts sekss. Un izskatās gaužām vīlušies par tūlītēja rezultāta neesamību.

Tāpēc daudzas sievietes 8. martā paliks bez ziediem. Bet, lai izveidotos nopietnas attiecības, ir tomēr nepieciešams zināms laiks komunikācijai savā starpā,” savus novērojumus Skaties.lv atklāj Eglīte.

Savukārt, sievietes bieži vien baidoties pieņemt dāvanas no pielūdzējiem, jo uzskata, ka par šīm dāvanām ir jānorēķinās ar intīmiem pakalpojumiem.

”Un, ja kaut ko pieņem no pielūdzējiem, tad tas ir žests, ka sievietes ir ”nopirktas” un piekrīt pretī sniegt pakalpojumus. Vai tas ir normāli, ka cilvēki neprot nošķirt norēķinus no dāvinājumiem? Dāvanas ir dāvanas un norēķini ir norēķini. Kad beidzot cilvēki to iegaumēs?” jautā Eglīte.

Viņa spriež – mūsdienu pasaulē daudz kas komercializējas, vīrieši nereti atrunājas, ka ziedi jau dārga prece – nav tik daudz naudas, lai šādu lutinātu dāmas. Taču ”Lauku sētas” zvaigzne šim argumentam nepiekritīs – eksistē taču radoši risinājumi.

”Labi, martā varbūt dabā ziedus nevar ievākt, bet es ceru, ka vasarā gan cilvēki atcerēsies par rudzupuķēm, lupīnām, kas iepriecina ne mazāk.

Dažreiz saņemt dabā ievāktus ziedus ir daudz romantiskāk, nekā veikalos pirktos, jo tad var redzēt, ka cilvēks ir centies. Tie, kuri vienkārši nopērk ziedus, bieži vien to ir izdarījuši tikai ķeksīša pēc, nemaz nedomājot to pa īstam,” spriež Eglīte.

Tiem, kuri vēl meklē atrunas, lai 8. martā pirktu ziedus, Eglīte aicina tā vietā labāk rīkoties. Jo atrunu nav.

”Latviešu vīriešiem es ieteiktu – vismaz savai mātei uzdāviniet ziedus uz 8. martu. Varbūt ar laiku mūsu vīrieši sapratīs, kāda ir savstarpējo attiecība būtība un iemācīsies cienīt sievietes vienkārši tāpat vien,” uzskata Eglīte.

Iepriekš šo jautājumu Eglīte bija pētījusi sociālajos tīklos un nonākusi pie skumja secinājuma.

”Daudzi vīrieši atzinās, ka nedāvinātu ziedus nepazīstamai sievietei, ar kuru nav iesāktas attiecības. Tātad, aplidošanas kultūra pie mums ir smagi cietusi.

Es uzskatu, ka ziedu pasniegšana ir viena no pielūgsmes formām. Atšķirībā no telefona numura uzprasīšanas uz ielas vai svešinieku uzaicinājumiem uz kafiju, tas nav vulgāri.

Tā ir cieņas izrādīšana pret dievišķo sākumu cilvēkā. Tas ir žests, ka tu sniedz cilvēkam uzmanību, laiku. Ļoti iespējams, ka katru reizi, kad tu pasaki Dievam paldies, tas ”paldies” aizlido kā balts zieds un nonāk pie viņa kājām,” filozofē Eglīte.

Iepazīsti Eglīti tuvāk! Seko viņas ”Instagram” TE!

Viņa var pačukstēt vīriešiem – sievietēm jautājumus pēc telefona numuriem un kontaktinformācijas ir atklausījušās un nereti izvēlas netērēt savu laiku, uzmanību un enerģiju, ar to daloties. Taču ziedu dāvātājs nepaliks nepamanīts.

”Varbūt ir vērts sākt pretējā virzienā? Nevis ar sievietes iztukšošanu, bet savas uzmanības veltīšanu viņai interesantā veidā,” kungiem viltību atklāj Eglīte.

156 komentāri