Deniss Ševeļovs neslēpjas “skapī”, viņš ar augsti paceltu galvu pošas ”Baltijas praidam”

Modes blogeris, pasākumu organizators Deniss Ševeļovs ir viena no retajām sabiedrībā zināmajām personām, kura neslēpj savu homoseksuālo orientāciju. “Baltijas praida” nedēļā portāls Skaties.lv sazinājās ar Denisu, lai uzzinātu viņa domas par gājienu un kā viņa homoseksualitāti uztver apkārtējie.

2018. gada 6. jūnijā 13:30

Deniss atbalsta praidu un uzskata, ka “Baltijas praids” ir svarīgs pasākums, kas atgādina par minoritātēm un nevienlīdzības situāciju mūsu sabiedrībā, kad netiek ievērotas cilvēktiesības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šogad esmu izlēmis piedalīties pašā gājienā un arī dažādos pasākumos, kuri saistās ar praida aktivitātēm. Esmu piedalījies vienā no pirmajiem Latvijā notiekošajiem gājieniem, kā arī slavenajā Berlīnes praidā. Tā bija vienreizēja pieredze,” stāsta Deniss.

Gājiena svinēšanu, kas, norisināsies izklaides vietā “Palladium”, Deniss pagaidām nav drošs, ka apmeklēs, jo šobrīd mazāk pievēršas nakts dzīvei.

Jaunais vīrietis laiku pa laikam apmeklē “LGBT” kopienas izklaides vietas. Īpaši izceļot “Top” klubu un tajā notiekošo “Baltic Queen” ballīti. “Baltic Queen” ir ballīte, kurā kluba viesus ar šovu priecē Latvijas “Drag” karalienes.

“Uzskatu, ka Latvijā ir nosodoša attieksme pret minoritātēm, tāpēc, ka eksistē aizspriedumi, nezināšana, neinformētība, tas viss cilvēku apziņā homoseksuālus cilvēkus pārvērš par monstriem. Kā parāda ilggadējie novērojumi, paši skaļākie homofobi parasti arī ir geji vai lesbietes, viņi noraida sevi.

Pārliecināti heteroseksuāļi neuztver citas seksualitātes minoritātes par apdraudošām,” viedokli izsaka Deniss.

Pasākumu organizētājs uzskata, ka ir jāturpina izglītojošas kampaņas un nav jāklusē par šo parādību. Viss sākas ar sevis iepazīšanu un pieņemšanu un ne tikai “LGBT” cilvēkiem, tas ir katra cilvēka dzīves ceļojums. Jo ātrāk pieņemsi un samierināsies ar sevi, jo vieglāk dzīvosi.

“Runājot par viendzimuma pāru laulībām, uzskatu, ir jāsāk ar kopdzīves likumu. Tas atrisinātu vairākas sadzīves un likumiskās problēmas ne tikai “LGBT” pāriem, bet arī heteroseksuāliem pāriem, kuri nav precēti, bet dzīvo kopā un viņiem ir bērni. Esmu attiecībās ar vīrieti, pagaidām man šāds likums nav aktuāls, bet tiklīdz mums būs kopīgs īpašums viss mainīsies,” tā Deniss.

Pēc publiskā paziņojuma par homoseksualitāti Denisa dzīve nav mainījusies, viņam apkārt ir izglītoti, audzināti un emocionāli stabili cilvēki. Dažreiz blogeris saņem jautājumus, ja tie nav pārāk privāti, viņš vienmēr ir gatavs atklāt noslēpumus.

“”Baltijas Praida” ietvaros mediji daudz raksta par divu vīriešu seksuālo piedzīvojumu pie tirdzniecības centra “Origo”. Pastāv uzvedības normas, tās reizēm pat ir minētas likumos. Tas nav pieņemami, cilvēkus par šādu rīcību sodīja un tas bija pareizi. Tāpēc neuzskatu, ka ir pamats histērijām un sašutumam,” nobeidz Deniss.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm