tv3.lv

Gaišā piemiņā: atskats uz 2019. gada aizgājējiem

2019. gads Latvijā un pasaulē paņēma daudzas dižas un ievērojamas personības.

2019. gada 29. decembrī 11:50

3. janvārī 80 gadu vecumā mūžībā devās ilggadējais Dailes teātra aktieris Āris Rozentāls.

Āris Rozentāls bija erudīts mākslinieks, personība ar aristokrātisku stāju un temperamentu, tāpēc viņa nospēlēto lomu sarakstā ir virkne dažādu augstdzimušu personu. Viņa talanta savdabība lieti derēja arī visādu īpatņu lomām, kam Rozentāla mīklainais smaids piešķīra noslēpumainu ēnojumu. Līdz ar izkopto dikciju, ar unikālo balss tembru un plastisko izteiksmību viņa spēlētie tēli ieguva to spilgto citādību, kas varēja radīt suģestējošu iespaidu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Āris Rozentāls bija viens no tā laikmeta, kur elegancei piemita inteliģence un vīrišķība, viens no mums, asprātīgs un iejūtīgs kolēģis, kura klātbūtnes ļoti pietrūks.

6. janvārī 39 gadu vecumā mūžībā devās šova ”Ekstrasensu cīņas” 17. sezonas fināliste Darja Voskoboeva.

Iespējams, Darja no dzīves šķīrusies pēc ilgstošas cīņas ar smagu slimību. Šo informāciju apstiprināja cita šova ”Ekstrasensu cīņas” dalībniece Nikola Kuzņecova.

4. martā mūzikas pasauli pāršalca skumja vēsts – 49 gadu vecumā mūžībā devās populārās britu reiva un tehnometāla grupas ”The Prodigy” vokālists Kīts Flints. Kā, atsaucoties uz izmeklēšanas rezultātiem, ziņoja BBC, Kīts Flints izdarījis pašnāvību pakaroties.

Kā ziņoja britu prese, ”The Prodigy” solista dzīvē pēdējā laikā bija saasinājušās privātas problēmas. Mūziķis šķīries no sievas, un dažas dienas pirms nāves Flints bija izlicis pārdošanai savu fermu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāatzīmē, ka aizvadītajā vasarā mākslinieks sniedza lielisku šovu Salacgrīvā festivāla ”Positivus” ietvaros. Attēlus no tautas plosīšanās pēc šova var apskatīt TE.

23. februārī neilgi pēc savas 40 dzimšanas dienas mūžībā aizgājis Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Andrejs Možeiko.

M. Čehova Rīgas Krievu teātris: “Šī skumja ziņa ir īpaši rūgta, jo mēs domājām, ka Andrejs vēl daudzus gadus būs kopā ar mums. Negribas ticēt, ka palikušas tikai atmiņas. (..) Viņš nospēlējis daudzas lomas dažādos iestudējumos: drāmatiskās un muzikālās izrādēs, uz Lielās un uz Mazās skatuves, bērniem un pieaugušajiem. Vēl pavisam nesen skatītāji viņu varēja redzēt izrādēs “Ziema”, “Tango ar Stroku”, “Gandrīzlaime”, “Skrandaiņi un augstmaņi” un “Odesa, burvīgā pilsēta…”.”

8. aprīlī kļuva zināms, ka mūžībā negaidīti aizsaukta Valentīna Roziņa, kura TV skatītāju sirdīs allaž paliks kā enerģijas pilnākā ”Lauku sētas” saimniece, kura šova otrajā sezonā uzņēma šovmeņus pie sevis – Beverīnas novada ”Rozītēs”.

”Mums, šova veidotājiem, ir grūti tam noticēt. Valentīna allaž bija tik enerģijas pilna, ka likās – pārdzīvos mūs visus. Pēc šova otrās sezonas nofilmēšanas turpinājām uzturēt kontaktus, braucām ciemos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nesen vēl runājām pa telefonu, Valentīna kā allaž bija enerģijas un optimisma pilna. Un tāda viņa arī vienmēr paliks mūsu atmiņā – saimniece, kura parakstījās uz visām dullībām,” Skaties.lv stāstīja ”Lauku sētas” veidotāja Indra Miziša.

Valentīnas aiziešana satrieca arī ”Lauku sētas” otrās sezonas dalībniekus, kuri ar Valentīnu uzturējuši siltu kontaktu arī pēc filmēšanas.

14. maijā septiņu gadu vecumā uz citiem medību laukiem devās viens no pasaulē zināmākajiem dzīvniekiem – Grumpy Cat jeb Nīgrais kaķis, kas kļuva par pasaules mēroga sensāciju, bet savu saimnieci padarīja par miljonāri.

Grumpy Cat, kas patiesībā ir kaķene, nomiris mājās, savas saimnieces Tabatas rokās.

“Neskatoties uz profesionālu veterinārārstu un viņas mīlošās ģimenes sniegto palīdzību, īgnā kaķene cīnījās ar nesen piedzīvotā urīna ceļa iekaisuma radītajām komplikācijām, kas bija spēcīgākas par viņu,” minča saimniece Tabata pavēstījusi sociālajos tīklos.

Arizonā, ASV dzīvojošais kaķis “miljoniem cilvēku visā pasaulē palīdzēja pasmaidīt,” kaķenes saimniece vēstīja vietnē “Instagram”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

10. septembrī mūžībā devās aktieris Imants Skrastiņš.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Skrastiņam bijuši 78 gadi. Viņš ir dzimis 1941. gada 12. aprīlī.

Aktieris bijis arī Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un Aleksandra Čaka balvas laureāts.

26. oktobrī pēkšņi mūžībā devās TV raidījumu veidotājs un vadītājs Mārtiņš Ķibilds.

“Mūsu viena no dedzīgākajām liesmām ir pārdegusi un izdegusi. Mārtiņ, mums Tu vienmēr paliksi spožs, lai arī kurp Tu esi devies,” rakstīja Mārtiņa kolēģi no filmu studijas.

“Jau kopš neticamās sēru vēsts saņemšanas brīža viņa ģimene, kolēģi, tuvi un tāli draugi ir vēlējušies zināt Mārtiņa aiziešanas iemeslu.

Tagad tas ir oficiāli zināms. Autopsijas rezultāts ir īss un nepielūdzams: ”Akūta koronārā sirds slimība.” Mārtiņa sirds pārstāja pukstēt miegā Amsterdamas viesnīcā,” tika teikts ģimenes paziņojumā.

Atvadu dievkalpojums notika 8. novembrī Torņakalna baznīcā.

16. novembra rītā 95 gadu vecumā mūžībā devās Valmieras teātra ilggadējā aktrise Ruta Birgere.

”Tāpat kā Oļģerts Kroders, tāpat kā Džemma Skulme, Rutiņa iemiesoja ”Latvijas laika” izpratni par lietu kārtību un tādiem jēdzieniem kā darbs, uzticība, gods. Nerimtīga darbā, viņa tiešām mainīja temperatūru un atmosfēru, parādoties uz skatuves. Savam teātrim uzticīga līdz nāvei, viņa prata redzēt jauno un nebaidījās no tā. Pazīt viņu bija prieks, būt viņas uzmanības un mīlestības lokā – gods un laime,” tika teikts teātra paziņojumā.

17. novembrī, nesagaidot savu 78. dzimšanas dienu, mūžībā tika aizsaukta Nacionālā teātra aktrise Helga Dancebrga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūsu mīļā mammīte Helga Dancberga vakardien, dienu pirms savas dzimšanas dienas, devās mūžībā.

Mēs pateicamies Dievam par viņas dzīvi, kas bija tik krāsaina un bagāta,” vietnē ”Facebook” vēstīja viņas dēls mācītājs Krists Kalniņš.

61 gada vecumā mūžībā aizgāja zviedru dueta “Roxette” soliste Marī Frēdriksone, 10. decembrī pavēstīja mūziķes menedžere.

Frēdriksone no dzīves aizgāja 9. decembrī pēc 17 gadus ilgušas cīņas ar vēzi, paziņojumā apliecināja Marī Dimberga.

Frēdriksones un Pēra Gesles duets “Roxette” tika izveidots 1986. gadā.

“Roxette” pārdevis vairāk nekā 80 miljonus ierakstu. Gadu gaitā notikušas vairākas pasaules koncertturnejas.

“Paldies tev, Marī, paldies par visu. Tu biji izcila mūziķe, balss meistars, brīnišķīga māksliniece,” izsakot atzinību dueta biedrei, apliecināja Gesle. “Paldies, ka izkrāsoji manas melnbaltās dziesmas visskaistākajās krāsās. Tu biji visbrīnišķīgākais draugs 40 gadu garumā.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm