tv3.lv

Latvieši Anglijā vairs nevar nopelnīt? Muļķības! ”Lauku sētas” Ingara stāsts

Ar stāstiem par to, kā pasliktinājusies viesstrādnieku dzīve Anglijā “Brexit” ietekmē nākušas klajā jau divas Latvijas šovu zvaigznes, kuras neslēpj, ka arvien vairāk sāk skatīties māju virzienā. Anglijā dzīvojošais šova “Lauku sēta” dalībnieks Ingars Babčuks sarunā ar Skaties.lv vēlas paust pavisam pretēju viedokli – dzīve Anglijā iebraucējam joprojām esot iespēju pilna! Un viņš to var pierādīt, nosaucot konkrētas summas.

2019. gada 27. martā 12:25

“Es laikam neesmu kā citi, jo, stājoties spēkā breksitam, nejūtu īpašas pārmaiņas. Šeit, Anglijā, jūtos ļoti labi. Varbūt tāpēc, ka mana otrā pusīte ir Lielbritānijas tautības, varbūt, tāpēc ka īsti pēc Latvijas neilgojos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Es noteikti nejūtu cenu kāpumu veikalos. Ja nemaldos tā pati maize maksā ap 60- 70 centi (lētākā). Bet Latvijā jau ir tas pats,” sarunā ar Skaties.lv stāsta Ingars.

Kamēr Magone un Aija Dembovska ziņo, ka cenu kāpums esot jūtams, Ingars uzsver, ka cenas ir līdzīgas kā Latvijā. “Ēdu un dzeru visu, ko vēlos! Nav jāseko līdzi tam, ko pērku.

Varbūt dārgāki ir saucamie “poļu veikali”. Jo tur ir iespējams nopirkt latviešu produkciju. Piemēram, kausēto sieru “Dzintariņš”. Tas šeit maksā ap 2.50 Lielbritānijas mārciņu. Jo tomēr importa prece no Latvijas,” tā Ingars.

Dembovska uzskata, ka algas ir nožēlojamas! Cik viņa pelna Anglijā? Lasi TE!

Ja kaut kas esot dārgāks, iespējams, tā esot īre, taču viss atkarīgs no tā, kur dzīvo – iespējams atrast mājvietu par ļoti saprātīgu cenu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es un Olivers dzīvojam pašā pilsētas centrā, tāpēc mums ir dārgāka īre. Aptuveni 600 Lielbritānijas mārciņu. Tie, kuri dzīvo nomaļāk, maksā mazāk. Bet man patīk dzīvot pašā centrā,” stāsta “Lauku sētas” dalībnieks.

Viņš spriež, ka, iespējams, dzīve grūtāka, ja uz Angliju esi devies viens kā Aija, taču, ja dzīvo ar draugiem vai otro pusīti un abi strādā, kā tas ir Ingara un Olivera gadījumā, par iztikšanu sūdzēties vispār nevajadzētu.

“Nesen sākām apmeklēt sporta zāli. Sporta zāles abonements uz pilnu mēnesi maksā 35 Lielbritānijas mārciņu. Kas ir lēti, jo tur ir gan sporta zāle, gan baseins, gan sauna.

Plus katru piektdienu varu ņemt kādu savu draugu, kurš izbauda sportiskās aktivitātes pa velti.

Mēs pārtikā iztērējam ap 100 mārciņu nedēļā. Paralēli ik pa laikam aizejam paēst uz kādu restorānu. Restorāns mums par reizi izmaksā ap 40 mārciņu,” dažādas cenas ieskatam piedāvā Ingars.

Magones stāstu par cenu kāpumu lasi TE!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš kā iebraucējs Anglijā nopelnot pietiekami labu algu un no darba devējiem nejūt citu attieksmi tāpēc, ka nav vietējais. “Es strādāju farmācijas uzņēmumā “De Pharmaceuticals”, kur lasu zāles aptiekām un slimnīcām,” stāsta Ingars.

Olivers ir dziedātājs. “Viņš par koncertu šeit saņem ļoti labu honorāru. Pietiek ar diviem koncertiem mēnesī, lai dzīvotu labi.

Tātad, ja esi talantīgs, Lielbritānija par tavu talantu maksās sakarīgu naudu.

Ingara mīļotais puisis ir slavens mūziķis! Uzzini TE!

Varbūt dārgāks ir zobārsts. Latvijā viennozīmīgi lētāks. Esmu dzirdējis, ka daudzi brauc labot zobus uz Latviju. Atmaksājas gan ceļš, gan labošana,” spriež “Lauku sētas” dalībnieks.

Kamēr Aija Dembovska sūrojas par cigarešu cenām Anglijā un to, ka visu laiku jāstrādā, Ingars uzsver, ka noteikti neesot tā, ka, dzīvojot Anglijā viss sev jāaizliedz un jānododas tikai darbam. Arī viņš atļaujas šad tad aiziet paballēties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Klubos dzērieni maksā samērā sakarīgas summas. Nav nekas pārmērīgs. Dodamies arī uz visādiem apskates objektiem. Baudām dzīvi.

Tātad mūsu patēriņš mēnesī ir sekojošs. 600 mārciņas īre, 400 mārciņas produktiem, ap 200 mārciņu ēdieniem ārpus mājas, izklaidei atvēlam ap 250 mārciņu, sporta zāle par abiem 70 mārciņas. Drēbes līdz 200. Kā arī citi neatkarīgie izdevumi. Mēnesī plus mīnus mēs iztērējam 2000.

Man liekās, ka ar Anglijas algu tas nav liels cipars. Un šīs 2000 mārciņas ir uz diviem cilvēkiem. Un esmu lasījis, ka Anglijā neko nevar nopelnīt, nevar iekrāt, izdzīvot. Muļķības. Vajag gribēt, tad izdzīvosi kaut Madagaskarā,” rezumē Ingars.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm