Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielo izmēru modele Tatjana Mackeviča: Ārsti nezināja, kur likt mūsu meitu – mani un vīru jāved uz slimnīcu, bet Anastasija arī ir Covid‑19 pozitīva

Latvijas populārākā lielo izmēru modele, uzņēmēja Tatjana Mackeviča publiski paziņo, ka izslimojusi Covid-19 un to nenovēl pat saviem ienaidniekiem. Slimības sekas modele izjūt joprojām un neslēpj, ka šobrīd ir gatava kaut 10, 20 vakcīnām, lai tikai nav jāpārdzīvo tās bailes, neziņa, šķiršanās no mazās meitiņas.

2021. gada 27. novembrī 17:12

Sarunā ar portālu Skaties.lv Tatjana atklāj, ka sākumā temperatūra bijusi maza: 37.1 vai 37.3, viņa veikusi vairākus siekalu testus, neviens nav uzrādījis pozitīvu Covid-19. Viņa nav gājusi uz darbu, jo nevēlējusies kādam pielaist vīrusus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc pāris dienām modeles vīrs atnācis no darba un sūdzējies, ka jūtas slikti, temperatūra bijusi 38.5 un siekalu tests uzrādījis pozitīvu Covid-19. Tatjanas vīrs Dmitrijs iekārtojies viesistabā, nākamajā dienā viņi pierakstījušies uz testu laboratorijā un abi saņēmuši pozitīvas analīzes.

“Pēc Covid-19 apstiprināšanas man sāka parādīties smagi simptomi – dziļš, nepatīkams klepus, sākās bronhu iekaisums, dzērām antibiotikas, bija jāpaliek labāk, bet palika sliktāk, sliktāk, parādījās problēmas elpot, mums mājās ir oksimetrs, mērījām skābekli asinīs,” tā Tatjana, piebilstot, ka cieš no veģetatīvās distonijas un papildus lietojusi nomierinošas tabletes.

Tatjana un Dmitrijs izsaukuši ārstu, kas paziņojis, ka tik tikko viņi sākuši dzert antibiotikas, ka paliks labāk – ir jānogaida. Tika pabeigts antibiotiku kurss, bet labāk nepalika, tieši pretēji, klepus bija tik spēcīgs, ka nebija iespējams parunāt. Viss ko gribējies bijis gulēt – ne ēst, ne padzerties, piecelties praktiski nav bijis iespējams. Nepārtraukti bijusi sajūta, ka mirsti.

Tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, izmērīts skābekļa saturācija asinīs, kas nebija pietiekama un pieņemts lēmums par Tatjanas un vīra hospitalizāciju uz Gaiļezera slimnīcu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sliktajai pašsajūtai pievienojās problēma – piecus gadus vecā meita Anastasija. Ārsti nezināja, kur likt Anastasiju – mani un vīru jāved uz slimnīcu, bet bērns ir Covid-19 pozitīvs, nevienam radiniekam atstāt nedrīkst, vienīgā izeja bija nogādāt Anastasiju vienu pašu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Bija daudz asaru no manis, bet Anastasija turējās godam,” ar asarām acīs stāsta Tatjana.

Tatjana ar vīru domājusi, ka viņus izmeklēs un palaidīs mājās ārstēties, ka viņi aizbrauks pēc Anastasijas un kopā turpinās mājās atgūt veselību, viss izvērties citādāk!

Noņemtas asinsanalīzes, veikta plaušu tomogrāfija, kas atklāja gan Tatjanai, gan viņas vīram pneimoniju, kas skārusi jau trešdaļu plaušu. Pāri pārveda uz Rīgas 1.slimnīcu.

Modele saka paldies draugiem un ģimenei, kuri neatstāja Anastasiju vienu, bet brauca pie viņas, veda dāvanas, augļus un sarunājās ar mazulīti caur pirmā stāva logu.

“Vīru pēc piecām dienām izlaida, mans veselības stāvoklis nepalika labāks. Smagi apzināties, ka veselība neuzlabojas, ka ne tu, ne ārsti neko nevar izdarīt, ka atliek vienīgi cerēt, bet agri vai vēlu sāc jau neticēt, ka ir iespējams atgriezties ierastajā dzīvē,” tā Tatjana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tatjana atceras skābekļa masku, braukšanu neatliekamās medicīniskās palīdzas automašīnā ar skābekļa masku un pirmo apziņu, ka viņa var nomirt. Slimnīcā maska bijusi viņai uz sejas visu laiku, atgādinot par slimību, radot diskomfortu un apziņu, ka tas palīdz dzīvot.

Jau piecas dienas Tatjana ir izlaista no slimnīcas, kur pavadījusi teju visu novembri. Modele joprojām nespēj normāli ēst, viņai visu laiku gribas vemt, viņa nespēj normāli strādāt, ir grūtības koncentrēties, grūti braukt ar automašīnu, trūkst spēka, nogurums iestājas jau pēc pāris soļu speršanas, nepārtraukti gribas gulēt.

Neiztikt bez matu izkrišanas un ādas problēmām, nemaz nerunājot par “sadedzinātu” kuņģi – 2 nedēļas dzertas antibiotikas, sekoja katru dienu 6 šļirces vēderā un 2 rokā, pluss vēl nomierinošās tabletes.

“Nevēlos, lai tas viss atkārtojas. Uztaisīšu 10 vai 20 potes, tik, cik vajag, lai tikai nesaslimtu. Potēm arī ir riski, bet ja pote nodrošina kaut pāris procentus, ka tas viss neatkārtosies un man šādi nebūs jāatstāj mana mazā meitiņa un jābaidās par dzīvību, es potēšos. Nu man pusgadu ir antivielas, kā pusgads tuvosies beigām skriešu vakcinēties,” nosaka Tatjana, uzsverot, ka tas ir tikai viņas viedoklis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Modele neslēpj, ka stundu pēc iziešanas no klīnikas jau bijusi darbā un bezspēkā nokritusi, nespējot vienkārši nostāvēt. Nu viņa sākusi pārvērtēt dzīves prioritātes, savu uztveri un veltīs laiku atpūtai, ģimenei, draugiem, pati sev, ne tikai strādās.

“Būšu egoiste un veltīšu vairāk laika sev, esmu sākusi savādāk skatīties uz dzīvi, gribu baudīt, baudīt savu mīļo tuvumu un nolikt mazliet nostāk mērķtiecību, vēlmi sasniegt jaunas un jaunas virsotnes,” nosaka Tatjana.

Modele nu veltīs laiku, lai atgūtu veselību, priekšā ne tikai vitamīnu kurss, bet arī rehabilitācija.

Baiba Gāliņa

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma