tv3.lv

12 pasaules pirmatskaņojumi kora ”Latvija” sniegumā

”Dzejas dienu” un kora ”Latvija”sadarbībā pasaules pirmatskaņojumu projektā ”Dzintara ceļš” piedzīvos 12 jaundarbi.

2014. gada 12. septembrī 15:58

16. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 19:00 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Valsts Akadēmiskā kora ”Latvija” sniegumā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos 12 jaundarbi projekta ”Dzintara ceļš” ietvaros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā informē kora ”Latvija” producente Ieva Vītiņa, šis notikums apvieno dzeju, ko radījuši laikmetīgās dzejas meistari no 12 Eiropas valstīm, ar latviešu komponistu mūziku, ko izpildīs Valsts Akadēmiskais koris ”Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā. Koncerta ietvaros tiks prezentēts arī albums/ dzejas grāmata ”Dzintara ceļš”, kurā ieskaņotas visas 12 dziesmas, kā arī lasāmi dzejoļi oriģinālvalodā un to atdzejojumi. Koncertā būs iespējams arī klausīties, kā dzintara dzejoļi izskan pašu dzejnieku lasījumā viņu dzimtajā valodā. Notikuma režisros ir Varis Klausītājs.

”Dzintara ceļa” projektam tika veikti pasūtījumi 12 dzejniekiem radīt darbus par dzintara simbolisko nozīmi viņu tautu kultūrā un vēsturē. Dzejnieki tika izraudzīti no 12 dažādām valstīm, caur kurām agrāk gājis vēsturiskais Dzintara ceļš. 12 latviešu komponisti šos dzejoļus apvīs ar harmonijām, kuras izdziedās Valsts Akadēmiskais koris ”Latvija”. Latviju šajā projektā pārstāvēs viens no spožākajiem jaunās paaudzes dzejniekiem Kārlis Vērdiņš, kura dzejai mūziku rakstīs pasaulē plaši pazīstamais komonists Ēriks Ešenvalds. Dzeju šim projektam rakstīs arī Donāts Petrošus no Lietuvas, Dragana Tripkoviča no Melnkalnes, Angeliki Dimuli no Grieķijas, Efe Dujans no Turcijas, Tadeušs Dombrovskis no Polijas, Petrs Borkovecs no Čehijas, Ticiāna Koluso no Itālijas, Denešs Krušovskis no Ungārijas, Andrejs Seņkovs no Krievijas, Ostaps Slivinskis no Ukrainas un Volfgangs Hermanns no Austrijas. Bez jau pieminētā Ērika Ešenvalda projektā iesaistīsies arī komponisti: Mārtiņš Viļums, Juris Ābols, Gundega Šmite, Jānis Aišpurs, Jēkabs Jančevskis, Juris Vaivods, Imants Zemzaris, Raimonds Tiguls, Georgs Pelēcis, Līga Celma un Selga Mence.

Koncertā ieeja ir ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt Latvijas Nacionālās bibliotēkas reģistratūrā 16. septembrī no plkst. 9.00 līdz 19.00.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm