tv3.lv

“Baltijas pērlē” viesosies Depardjē un Ardāna

Filmu festivālu “Baltijas pērle”, kas šogad svinēs 20. gadu jubileju, atklās ar teātra izrādi un vērienīgu koncertu.

2014. gada 14. augustā 11:50

Īpaši notikumi festivāla ietvaros būs 29. augustā Rīgas Kongresu namā gaidāmais Margaritas Dirasas lugas “Otrā mūzika” iestudējums, kurā piedalīsies franču aktieri Fanija Ardāna un Žerārs Depardjē, savukārt 12. septembrī Kongresu namā notiks koncerts “Dižā kino mūzika”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Koncerta programmā skanēs komponistu Enio Morikones, Nino Rotas, Mišela Legrāna, Henrija Mančīni, Frānsisa Leja un citu skaņražu darbi. Koncerta īpašais viesis – maestro Raimonds Pauls – atskaņos svītu “Nino Rotas piemiņai”. Uzstāsies itāļu vokālais kvartets “Le Divas” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris itāļu diriģenta Marčello Rotas vadībā.

Festivāla sešās kino programmās iekļautas aptuveni 60 filmas, kuru atlases kritēriji kā parasti bijuši – diži vārdi, mūžīgas tēmas un augstais stils. Skatītāji varēs iepazīties ar šī un pagājušā gada izcilākajiem un aktuālākajiem veikumiem, kuri izrādīti kino festivālos Kannās, Venēcijā un Berlīnē, kā arī noskatīties retrospektīvas – “Atgūtie šedevri”, “Kino ar gaumi”, “Profesija: režisors”, “Aizliegtā klasika” un “Odrijai Hepbernai 85”. ino kasikas cienītāji varēs redzēt filmas “Pilsonis Keins” un “Jaunais kinoteātris “Paradiso”” uz oriģinālajām 35 milimetru kinolentēm. Festivāla ģenerāldirektore Marina Ļipčenko norāda, ka “Baltijas pērle” ir, iespējams, vienīgā vieta, kur vēl tiks izrādītas filmas uz to oriģinālajām lentēm.

Festivāla atklāšanas vakarā tiks demonstrēta viena no dārgākajām filmām pasaulē – “Galīgā montāža, lēdijas un džentlmeņi” -, kura pērn rādīta Kannu kino festivāla atklāšanā. Filma veidota no nozīmīgu kinofilmu fragmentiem un tiek demonstrēta tikai lielos festivālos. “Baltijas pērle”, pēc Ļipčenko teiktā, varētu būt arī pēdējais festivāls, kur to varēs noskatīties, jo tā veidota ar noteikumu, ka tiks rādīta divus gadus.

“Baltijas pērles” programmā ietvertas arī Vudija Alena filmas “Manhetena” un “Mēnesgaismas maģija”.

Festivāla filmas tiks demonstrētas kinoteātrī “Splendid Palace”, kinoteātrī “Kino Citadele” un Rīgas Kongresu namā. 14.augustā sāksies biļešu iepriekšpārdošana SIA “Biļešu serviss” kasēs, savukārt 25.augustā Rīgas Kongresu nama foajē tiks atklāts festivāla informācijas centrs. Vairāk: balticpearl.lv

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm