tv3.lv

Kulta orķestris no Berlīnes uzstāsies kopā ar ”Sinfonietta Rīga”

26. septembrī uz vienas skatuves ar kamerorķestri ”Sinfonietta Rīga” uzstāsies viens no stilīgākajiem avangarda ansambļiem – ”Andromeda Mega Express Orchestra” no Berlīnes. Orķestris jau reiz ir muzicējis Rīgā.

2014. gada 17. septembrī 20:20

Koncertā kolektīvi satiksies mūsdienu mūzikas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā un klausītājiem piedāvās līdz šim nedzirdētas ”Andromeda Mega Express Orchestra” līdera Daniela Glacela kompozīcijas, informē ”Sinfonietta Rīga” pārstāve Baiba Freimane. Koncerts notiks piektdien, 26. septembrī, plkst. 19.00 koncertzālē ”Rīga” Zinātņu akadēmijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērnā gada rudenī ”Andromeda Mega Express Orchestra” koncertēja festivālā ”Rīgas Ritmi” un savas vizītes laikā vairākās meistarklasēs tikās ar ”Sinfonietta Rīga” mūziķiem. Radošā dzirksts, kas uzplaiksnīja šajos mēģinājumos, realizējas par liela mēroga sadarbības projektu. ”Tā būs vēl līdz šim nedzirdēta sintēze starp džeza un akadēmiskajiem māksliniekiem”, uzsver ”Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

2006. gadā Berlīnē dibinātā mūziķu apvienība ”Andromeda Mega Express Orchestra” jau kopš darbības pirmsākumiem veiksmīgi balansē starp klasikas, džeza, popa un alternatīvās mūzikas robežām, meklējot netradicionālus mūzikas izpausmes veidus un radot jaunu mūziku tieši savam izpildītāju sastāvam.

Publicitātes foto

”Mūs vieno vēlme izlauzties viņpus robežām, kurās iesprostoti mūzikas stili un žanri. Mēs gribam saglabāt elastīgu prātu un šķīstu sirdi, lai aizraktos līdz pašai saknei. Mums nepieciešama brīvība, lai izpaustos skaņās, un es pats sev esmu izraudzījies jaunu ceļu, kurš ved projām no visiem man pazīstamajiem kompozīcijas stiliem. Viens aspekts te piesakās kā īpaši aizraujošs un grūts uzdevums: spēlēt klusu – kopīgi klusēt,” par gaidāmo projektu stāsta ”Andromeda Mega Express Orchestra” vadītājs Daniels Glacels.

Rīgas un Berlīnes radošo mūziķu sadarbības koncerts būs veltījums Rīgai kā šī gada kultūras galvaspilsētai.

Biļetes uz koncertu meklējiet ”Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena: 7 -21 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm