tv3.lv

Britu dziedātājs Eds Šīrans uzstāsies Rīgā

16. februārī “Arēnā Rīga” uzstāsies aktuālākais britu jaunās paaudzes solists un komponists Eds Šīrans (Ed Sheeran).

2014. gada 15. septembrī 9:04

Sava jaunākā albuma “X” tūres ietvaros Šīrans sniegs vismaz pusotru stundu garu koncertu, informē “L Tips Agency”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2011. gada septembrī iznākušais Eda Šīrana debijas albums “+” ar vairāk nekā miljonu lielu tirāžu dzimtajā Lielbritānijā vien ieguva pieckāršu platīna statusu. Trīs albuma singli – “The A Team”, “Lego House” un “You Need Me I Don’t Need You” ierindojās Apvienotās Karalistes singlu pieciniekā.

Ar savu otro albumu vienkāršais puisis ar ugunīgo cekulu un dzīves vētru pluinītajiem dziesmu tekstiem apliecinājis, ka pārsātinātā mūsdienu publika tomēr prot novērtēt emocijas. Jūnija nogalē vispasaules debiju piedzīvojušais mākslinieka otrais albums “X” turpināja nest savu radītāju pretī vēl augstākām slavas virsotnēm. Jau pirmajā nedēļā “X” ierindojās pirmajā vietā 12 valstu (tai skaitā vienlaikus Lielbritānijas un ASV) topos un vēl 11 valstu hitparādēs atradās vismaz 5. vietā. Diezgan paredzams rezultāts, jo vēl pirms tam, aprīlī, tika izdots singls “Sing”, kas vienā mirklī ierindojās Lielbritānijas topa pašā virsotnē.

Publikas sajūsma, kritiķu atzinība, aicinājumi uzstāties lielākajos festivālos, izpārdota koncerttūre Eiropā un ASV, kam vēl pievienojas viena prestiža balva pēc otras – labākais britu solo mākslinieks, labākais britu jaunais mākslinieks utt. Nav slikti puisim, kurš vēl pirms dažiem gadiem savu pirmo pilnmetrāžas albumu “+” esot sacerējis, iekārtojies drauga dīvāniņā, jo pilnvērtīgam mājoklim nebijis naudas.

“Nav tādas vienas panākumu atslēgas,” uzskata pats Eds Šīrans. “Bet atslēga uz pilnīgu izgāšanos ir mēģinājumi izpatikt pilnīgi visiem”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču, lai nonāktu līdz pašreizējai atpazīstamībai, pēc šovbiznesa kanoniem neiederīgais Šīrans vairākus gadus pavadīja, spītīgi cenšoties pierādīt, ka viņa sacerējumi ir uzmanības vērti un slīpējot savu mūziķa talantu. Interesanti, ka pirmo uzmanību viņš gūst ASV, nevis dzimtajā Anglijā. Aktieris, muzikants un komediants Džeimijs Fokss (Jamie Foxx) bija tik pārsteigts par puiša talantu, ka uzaicināja viņu ierakstīt dažas dziesmas savā studijā. Tam sekojošais paša Šīrana izdotais minialbums “No. 5 Collaborations Project” kalpo par sava veida tramplīnu uz jau plašāku ievērību, ko vainago līgums ar ierakstu studiju “Asylum Records”.

Debijas albuma “+” panākumu satuvināja Edu Šīranu ar Teilori Sviftu, kurai viņš uzrakstīja vairākas dziesmas, tai skaitā “I See Fire”, kas skan populārajā filmā “Hobits: Smoga posta zeme”. 2013. gadā Šīrans bija iesildošais mākslinieks Sviftas pārdotajai ASV tūrei. Paralēli Eds Šīrans piedalījies vairāku puišu grupas “One Direction” jaunāko hitu sacerēšanā.

Sers Eltons Džons viņu nodēvējis par britu mūzikas jauno dārgakmeni (viņa menedžments tagad rūpējas arī par Edu Šīranu), bet Farels Viljams pieteicās producēt otro albumu.

Biļešu iepriekšpārdošana uz Eda Šīrana koncertu “Biļešu servisa” kasēs sāksies naktī uz 18. septembri plkst. 00. Pirmo biļešu cena būs 29 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm