tv3.lv

Deivids Geta vēlas radīt mūziku, kas skanētu mūžīgi

Patlaban topošo, sesto albumu DJ un producents Deivids Geta raksturo kā, iespējams, vispersoniskāko. Pēc 4 miljonu tirāžā iznākušā un ”Grammy” balvai nominētā iepriekšējā ”Nothing But The Beat” tas neesot viegli.

2014. gada 24. septembrī 12:51

”Jāatzīst, ka tas nav viegls uzdevums. Godīgi sakot, esmu mazliet nobijies. Tas, pie kā tagad esmu pieķēries, ir diezgan atšķirīgs no iepriekš radītā,” atklāj dīdžejs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau kopš pirmajiem sacerējumiem Getas ”jājamzirdziņi” bijušas izteiksmīgas vokālās partijas. Dažus solistus pasaule iepazina, pateicoties sadarbībai ar Getu. Sestajā albumā šī tendence tikšot vēl vairāk attīstīta. Tomēr piegājiens šoreiz ir atšķirīgs. Geta vēloties sagatavot lielāko daļu albuma materiāla vienatnē, un tad atskaņot to dažādiem mūzikas industrijas cilvēkiem ar mērķi atrast katrai kompozīcijai vispiemērotāko solistu. ”Zinu, ka varu samiksēt ”bītus”, kas liks ļaudīm dejot. Tagad uzdevums ir radīt iespējami labāko mūziku un dziesmas, kas skanētu mūžīgi.”

Apzīmējums ”mūžīgi” varētu šķist pārlieku ambiciozi pat Deividam Getam, taču vienlaicīgi jāatzīst, ka vai katrs mūsdienu elektroniskās mūzikas fans un arī daļa dīdžeju ir ietekmējušies tieši no viņa.

Mierīgi smaidot, Deivids skaidro, ka viena no pārprastākajām lietām par viņa karjeru ir hitu radīšana. Viņš vienmēr sevi vispirms uzskatījis par DJ un tikai pēc tam – par producentu. ”Es biju dīdžejs pirms hausmūzika vispār tika radīta! Šai paaudzei tas liekas pavisam neticams fakts.”

Sākot karjeru vēl tālajos 1980. gados, Geta spēlējis simtiem setu mazos klubos un privātballītēs, līdz pamazām pievērsies kompozīciju radīšanai. ”Ķēros pie producēšanas tāpēc, ka vēlējos radīt tādas kompozīcijas, kādu trūka manos setos. Mūsdienās gan šis process ir pretējs – daudzi elektroniskās mūzikas pārstāvji ķeras pie DJ pults, jo ir labi producenti, bet alkst publikas uzmanības.”

Zināmu ieskatu topošā ”pilnizmēra” albuma virzībā var gūt no šovasar iznākušās minialbuma ”Lovers on the Sun”. Titulkompozīcija ierindojās pirmajā vietā virknē singlu topu visā Eiropā, ieskaitot Lielbritāniju, kā arī ”Eurotop 100”. Tā tapusi, Getam sadarbojoties ar virkni mūziķu un producentu, tai skaitā savu kolēģi Avicii.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atgādinām, ka 17. oktobrī Deivids Geta ar grandiozu gaismu, lāzeru un pirotehnikas šovu uzstāsies “Arēnā Rīga”. Biļetes vēl pieejamas “Biļešu servisa” kasēs un bilesuserviss.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm