tv3.lv

Dokumentālā filma “Māra” ceļā pie valmieriešiem

29. septembrī Valmieras teātra Lielajā zālē bezmaksas seansā tiks demonstrēta režisores Kristas Burānes veidotā dokumentālā filma “Māra” par teātra režisori Māru Ķimeli, informē teātra pārstāve Lija Ozoliņa.

2014. gada 1. septembrī 13:46

Filma “Māra” seko līdzi režisores Māras Ķimeles attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā reālas nerealitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo – daži vairākas lomas, daži arī paši sevi. Bet vai tāpēc viņi nav patiesi?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem Māra Ķimele iestudē F.Dostojevska lugu “Noziegums un sods”, kopā ar dēlu Pēteri izspēlē mazas un lielas ģimenes drāmas, kopā ar vecomammu Annu Lācis kļūst par režisori, kopā ar scenogrāfiem A. Freibergu, I. Blumbergu, V. Jansonu un A. Zariņu piecdesmi gadu laikā rada Latvijas teātra vēsturē nozīmīgas izrādes. Dažādi laiki, telpas un cilvēki savijas stāstā par mākslinieces drosmi, spēku un ievainojamību.

Lomās: Māra Ķimele – Māra Ķimele, Pēteris Ķimelis – Toms Auniņš, aktieri – Guna Zariņa, Andris Keišs, Edgars Samītis, Jana Čivžele, Varis Pinķis, scenogrāfi – Andris Freibergs, Ilmārs Blumbergs, Viktors Jansons, Aija Zariņa. Režija, scenārijs, montāža – Krista Burāne.

Kinokritiķe Liene Linde par filmu raksta: “Krista Burāne “Mārā” izmantojusi virkni dokumentālā kino paņēmienu, to vidū ir ne tikai tradicionālās intervijas un vērojumi, bet arī drosmīgāki paņēmieni – rekonstrukcijas (kas veidotas nevis klasiskā formā – ar spēles tipa inscenējumiem, kā, piemēram, Pētera Krilova “Klucī – nepareizajā latvietī”, bet gan caur Anetes Meleces zīmētajām animācijām) un latviešu kino reti lietotā provokācija, proti, Māras saruna ar dēlu Pēteri Ķimeli visas filmas garumā, kur gan Māra, gan Pēteris risina dabisku, neinscenētu dialogu, tikai Pētera vietā uz ekrāna redzams aktieris Toms Auniņš, kam Pēteris diktē tekstu austiņās, tādējādi panākot sirreālu efektu, kur varoņi vienlaikus ir gan dokumentāli personāži, gan aktieri, pasvītrojot Burānes filmas pamattēzi par Ķimeli kā tādas pasaules pārstāvi, kur nojaukta robeža starp dzīvi un teātri.”.

Seansa sākums plkst. 18:30, ieeja – bez maksas. Pēc filmas notiks tikšanās ar Māru Ķimeli un Kristu Burāni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm