tv3.lv

Dokumentālā filma ”Pelikāns tuksnesī” iekaros Austriju

Režisora Viestura Kairiša un operatora Ginta Bērziņa kopdarbs ”Pelikāns tuksnesī” – vizuāli poētisks un filozofiski ietilpīgs dokumentāls vēstījums par Latgali – no 2. līdz 11. oktobrim būs skatāms ”Let’s Cee” filmu festivālā, kas iepazīstinās Austrijas skatītājus ar kvalitatīvu kino no Centrālās un Austrumeiropas valstīm.

2014. gada 30. septembrī 16:23

”Pelikāns tuksnesī” ir viena no deviņām šī gada dokumentālo filmu konkursa filmām, kas sacentīsies par festivāla galveno balvu ”Urāniju”, vēsta filmu studijas ”Lokomotīve” pārstāve Zanda Dūdiņa. ”Let’s Cee” filmu festivālā dokumentālo filmu konkursa programmā iekļautas gan vizuāli iespaidīgas un poētiskas, gan sociāli un politiski aktīvas filmas, liela uzmanība veltīta tieši Ukrainas-Krievijas konfliktam. Programmā iekļauta Krievijas–Igaunijas kopražojuma filma par Krievijas opozīcijas līderiem brīdi pirms Ukrainas krīzes sākuma – ”The Term” (”Termiņš”) režisori Aleksejs Pivovarovs, Pavels Kostomarovs, Aleksandrs Rastorgujevs). Filma ”Ukraine Voices” (”Ukrainas balsis”) piedāvā astoņu jaunu ukraiņu režisoru skatījums uz Ukrainā notiekošo. Savukārt ievērojamais ukraiņu izcelsmes režisors Vitālijs Manskis savā filmā ”The Pipeline” (”Gāzesvads”) vēro gāzesvada celtniecību un dažādu valstu cilvēkus, ko šis projekts vieno un šķir.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Publicitātes foto

Festivāla ietvaros tiek organizētas arī īpašas filmu programmas, piemēram, pretkara filmu programma – festivāla veltījums 1. pasaules kara simtgadei un 2. pasaules kara 75. gadskārtai. Kopumā festivāls demonstrē ap 80 filmu – gan spēlfilmas un dokumentālās filmas, gan īsfilmas. Balva par mūža ieguldījumu festivālā šogad tiks piešķirta izcilajam ungāru režisoram un scenāristam Ištvanam Sabo (István Szabó).

Uz Vīni tikties ar austriešu skatītājiem dosies arī režisors Viesturs Kairišs.

Drīz pēc tikšanās ar skatītājiem Austrijā ”Pelikāns tuksnesī” ceļos uz Vāciju, lai oktobra beigās piedalītos Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā.

Dokumentālā filma ”Pelikāns tuksnesī” ir episks vēstījums par režisoram tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve – tas viss operatora Ginta Bērziņa gleznotajos skatos savijas ar Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu. Pasaules pirmizrādi ”Studijā Lokomotīve” tapusī filma piedzīvoja 28. aprīlī Šveicē – prestižajā dokumentālo filmu festivālā ”Visions du Réel”, kur tā tika demonstrēta pilnmetrāžas filmu konkursa programmā.

Publicitātes foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm