tv3.lv

Dons devies ceļā uz Varanasi

Populārais dziedātājs Dons jeb īstajā vārdā Arturs Šingirejs šodien uzsācis ilgi gaidīto ceļojumu uz Sibīriju un Varanasi. Ceļā Dons dosies viens, līdzi ņemot vien nepieciešamāko apģērbu un, protams, ģitāru.

2014. gada 10. septembrī 17:59

Par ceļojumu uz Sibīriju Dons sapņojis vairāk nekā gadu, un šis ceļojums plānots gan kā atpūta, gan radoši meklējumi un iedvesma jaunam albumam, kura iznākšanas datums noteikts tāds pats kā līdz šim veiksmīgākajam Dona albumam “Varanasi” – 14. februāris, tikai ar gada starpību, stāsta Dona pārstāve Ilze Jansone.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mani vilina Sibīrijas klajumi, mani vilina tie cilvēki, kurus satikšu ceļā, un viņu dzīvesstāsti. Es ticu, ka tie ir neiedomājami. Omskas apgabalā dzimusi mana mamma, gribu redzēt vietu, kas viņu pirmos septiņus gadus veidojusi.

Mani vilina pati Transibīrijas maģistrāle – garākā dzelzceļa līnija vienas valsts teritorijā pasaulē. Esmu skatījies gan dokumentālās filmas, gan lasījis par tās tapšanu, gan cilvēkiem ap to, zudušajām pilsētām, ciemiem, daļēji tie nav patīkami stāsti, bet tie ir patiesi, tie uzrunā un tie liek just, aizdomāties, pārdzīvot. Mani vilina arī mainīgā daba – vilciens šķērso astoņas laika joslas, tikai sēdi, skaties pa logu un baudi,” stāsta Dons.

Kopējais plānotā ceļojuma garums ir gandrīz 25 tūkst. kilometru. Iesākumā Dons ar vilcienu no Maskavas dosies līdz pat Vladivostokai, tālāk mūziķa ceļš vedīs uz Deli un tad vilcienā uz Varanasi.

“Es izjūtu tādu kā pienākumu aizbraukt uz Varanasi, jo daudzi mani klausītāji vēstulēs raksta, ka ir tur bijuši. Ļoti gaidu, kādas būs sajūtas. Lai arī dziesmā Varanasi ir metafora dvēseles mieram, ko mēs varam atrast arī biešu vagā, uz skatuves, pie auto stūres – kur nu kuram vieta, zinu, ka jebkurā gadījumā arī fiziska nokļūšana šai pilsētā būs emocionāla,” saka mūziķis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm