tv3.lv

Džili, daudz laimes apaļajā jubilejā!

Šodien, 8. martā, apaļu jubileju svin skandalozais režisors Dž. Dž. Džilindžers. Vissirsnīgākie vēlējumi svētkos!

2016. gada 8. martā 10:36

Dailes teātra režisoram Dž. Dž. Džilindžeram šodien aprit 50 gadi.

Dž. Dž. Džilindžers, īstajā vārdā Raimonds Rupeiks, dzimis 1966. gada 8. martā Kazahijas PSR. Pēc vidusskolas beigšanas iestājies Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad – Rīgas Tehniskā universitāte), kur studējis trīs gadus. Tomēr uzskati par nākotnes profesiju mainījušies un no 1993. līdz 1997. gadam studējis Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra režisoru un aktieru apvienotajā kursā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dailes teātrī, ar ko pamatoti saistāms Dž. Dž. Džilindžera vārds pēdējos teju 20 gadus, viņš strādā no 1997. gada. Kopš 2010. gada viņš ir Dailes teātra galvenais režisors, kopš 2012. gada decembra – Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs. Darbojies arī Liepājas teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Rīgas Krievu teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī.

Džilindžers vairākkārt pretendējis uz gada labākā režisora balvu. 2006. gadā Spēlmaņu nakts balvu viņam atnesa darbs pie Dailes teātra izrādes Kaligula. Bet 2012. gada Spēlmaņu nakts ceremonijā viņa režisētā izrāde Pūt vējiņi!, kas iestudēta Liepājas teātrī, tika atzīta par gada labāko muzikālo izrādi. 2013. gadā viņš saņēmis Eduarda Smiļģa balvu.

Foto: Dž. Dž. Džilindžers agrāk un tagad

Tikpat apspriestas, cik viņa izrādes, ir arī Dž. Dž. Džilindžera privātā dzīve, kam pats devis ne mazums iemeslu. Dž. Dž. Džilindžers ir precējies piecas reizes. Pirmo reizi viņš apprecējās 19 gadu vecumā, un no laulībām ar Maiju Rupeiku viņam ir meita Laine. Otro kopdzīvi režisors uzsāka ar tulkotāju Gunitu Mežuli. Par trešo sievu kļuva rakstniece Dace Rukšāne. Ceturto reizi Dž. Dž. Džilindžers gredzenu mija ar uzņēmēju Binniju Ārbergu, piekto reizi – ar Dailes teātra aktrisi Elīnu Dzelmi, ar kuru laulībā nodzīvoja trīs gadus un kura režisoram dāvāja meitu Hannu. Dzelmes un Dž. Dž. Džilindžera laulība šķirta pērnā gada novembrī.

Pērnā gada decembrī kļuva zināms, ka Dž. Dž. Džilindžers ceļojuma laikā Taizemē bildinājis savu draudzeni Ingu Grencbergu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm