tv3.lv

Džonijs Deps izsolē izliek simt miljonus vērtu gleznu kolekciju

Izsolei izlikta reta pasaules slavenā mākslinieka Žana Mišela Baskjā gleznu kolekcija. Jo vērtīgāku to padara fakts, ka vairākus gadus gleznas bijušas amerikāņu aktiera Džonija Depa īpašumā.

2016. gada 29. jūnijā 10:13

Astoņu gleznu kolekcijā apkopota 25 gadu Žana Mišela Baskjā daiļrade, iemiesojot mākslinieka karjeras zelta laikus. Senākais kolekcijas darbs radīts 1981. gadā. Baskjā darbi izsolēs iepriekš pārdoti par rekordlielām summām – šogad maijā viņa darbu Bez nosaukuma izsolīja par 57 miljoniem dolāru. Sagaidāms, ka līdzīgus skaitļus solītāji varētu piedāvāt arī šoreiz. Vēl jo vairāk, ņemot vērā faktu, ka gleznas vairākus gadus bijušas pie pasaules slavenā amerikāņu aktiera Džonija Depa mājas sienām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas jau nav tikai tādēļ, ka viņš ir Džonijs Deps. Protams, ir svarīgi, no kurienes gleznas nākušas, bet, manuprāt, vēl fantastiskāk par to, ka viņš ir slavens aktieris, ir tas, ka viņš ir arī kolekcionārs, un šī kolekcija, ko viņš ir savācis gadu gaitā, ir lieliska. Viņš patiešām, patiešām izprot Baskjā,” norāda mākslas eksperts Edmonds Fransijs.

Žanu Mišelu Baskjā mēdz dēvēt par mākslas pasaules zelta puisēnu. Popularitāti viņš iemantoja 1980. gados, kad viņa darbi parādījās uz Manhetenas Soho rajona māju sienām. Ātri vien tos ievēroja tālaika vadošie mākslinieki, un viņš iemantoja lielu popularitāti. Baskjā mākslas darbos dominē grafiti un kolāžas elementi.

Christie’s izsoļu namā Londonā norāda, ka Deps noteicis īsto laiku, lai Baskjā darbus pārdotu, jo šobrīd tie ir ārkārtīgi pieprasīti. Kolekcijas kopēja vērtība tiek lēsta gandrīz simt miljonos britu mārciņu.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm