tv3.lv

Festivāla “Baltijas pērle” filmas izvirzītas Eiropas Kinoakadēmijas balvai

Saskaņā ar Eiropas Kinoakadēmijas paziņoto, četras no festivāla “Baltijas pērle” programmā iekļautajām filmām nu oficiāli pretendē uz prestižo Eiropas Kinoakadēmijas balvu, ko šā gada decembrī pasniegs Rīgā, informē festivāla “Baltijas pērle” organizatori.

2014. gada 17. septembrī 10:30

“Baltijas pērles” filmu izvirzīšanai balvai apliecina, ka festivāls teicami paveicis savu tradicionāli prioritāro uzdevumu filmu atlasē: nodrošināt labāko Eiropas filmu pieejamību skatītājiem Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivāla “Baltijas pērle” ietvaros vēl iespējams noskatīties un novērtēt nosauktos pretendentus.

Pāvela Pavļikovska “Ida” (Ida) – Polijas izvirzīta “Oskara” balvai kategorijā “Labākā ārzemju filma” un jau bagātīgi godalgota nozīmīgākajos starptautiskajos festivālos. Šī dziļā un valdzinošā kinolente, kas notur skatītāju emocionālajā spriedzē, uzņemta pagājušā gadsimta sešdesmito gadu estētikā, izsmalcinātā melnbaltajā krāsu paletē un aizraujošā vizuālajā valodā.

Tajā jūtams “jaunā kino” aromāts. Filmas seansi – 18.septembrī un 21.septembrī kinoteātrī “Splendid Palace”.

2014. gada Kannu kinofestivāla augstākā apbalvojuma “Zelta palmas zars” ieguvējas – Nūri Biljes Džejlana “Ziemas sapnis” (Winter Sleep/ Kis Uykusu) – seanss notiks 20.septembrī kinoteātrī “Splendid Palace”. Režisors centies aptvert neaptveramo – Turcijas vidē iecelt un izspēlēt visus galvenos Krievijas klasiskās literatūras sižetus. Pirmkārt jau no Čehova un Dostojevska, kā arī no Tolstoja darbiem… Izcilais mākslinieciskās izteiksmes talants, savdabīgais rokraksts un pat narcisisms piespiež skatīties šo kino, neatraujot acu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairākkārtējo Kannu kinofestivāla laureātu un “Oskara” balvas ieguvēju – brāļu Žana Pjēra un Lika Dardēnu – filmu “Divas dienas un viena nakts” (Two Days, One Night/ Deux jours, une nuit) ar spožo Marionu Kotijāru galvenajā lomā varēs noskatīties 18. un 21. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace”. Bez jel kā lieka, nepieļaujot pat falšuma atblāzmu, ir uzņemta filigrāna filma-šedevrs, kas atkal jau pierāda režisoru izcilo meistarību. Filma, kas šķiet piegriezta no īstās dzīves gabaliņiem, tomēr neietver nevienu nejaušu kadru, dialogu vai epizodi.

Festivāla programmā iekļauta arī dzīvā klasiķa Žana Lika Godāra 3D uzņemtā eksperimentālā filma “Ardievas valodai” (Goodbye to Language/ Adieu to Langage). Ģeniālā avangardista joks, sirdīgs un zobgalīgs avangards, ko caurstrāvo atjautīga prāta spēle – brīnišķi manierīga, neaptverami eklektiska un filozofiski poētiska. Šīs ir Francijas “Jaunā viļņa” pamatlicēja atvadas no ierastās kinovalodas un, iespējams, arī no kinematogrāfa. Filmas seanss vēl 19. septembrī kinoteātrī “Kino Citadele”.

Šīs, kā arī citas filmas šonedēļ var noskatīties festivālā “Baltijas pērle”, kas notiek Rīgā līdz 21. septembrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm