tv3.lv

Filmu pieteikšana ”Lielajam Kristapam” tuvojas noslēgumam

Vēl divas dienas turpinās profesionāli uzņemto filmu pieteikšana Nacionālā Filmu festivāla “Lielais Kristaps” konkursam; studentu filmu pieteikšanas termiņš pagarināts līdz 15. septembrim, informē festivāla ”Lielais Kristaps” komunikācijas un mediju projektu vadītāja Marta Romanova.

2014. gada 8. septembrī 16:46

Līdz 10. septembrim filmu producenti festivāla “Lielais Kristaps” konkursam ir aicināti pieteikt savas filmas, kuru pirmizrādes notikušas ne agrāk kā 2012.gada 1.martā un nav piedalījušās 2012.gada festivālā. Nolikums un pieteikuma anketas atrodamas “Lielā Kristapa” mājas lapā lielaiskristaps.org.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizpildītās anketas lūgums atsūtīt uz e-pasta adresi [email protected] Filmu DVD kopijas jāiesniedz Latvijas Kinematogrāfistu savienības birojā – Rīgā, Elizabetes 49, 3. stāvā līdz 10.septembrim plkst 17:00 vai pieteikuma anketā jānorāda filmu lejuplādes iespējas adrese.

Sakarā ar mācību gada sākuma stresu, studentu filmu pieteikšanas termiņš pagarināts līdz 15.septembrim plkst.17:00.

Lai pieteiktu dalību Nacionālā Filmu festivāla “Lielais Kristaps” konkursam, ir būtiski zināt, ka

  • “Lielā Kristapa” ietvaros tiek rīkots Studentu filmu konkurss, kurā var tikt pieteiktas Latvijas studentu filmas, kas veidotas Latvijas vai ārvalstu filmu augstskolās.
  • Studentu filmu konkursā filmas var pieteikt to autori, producenti vai augstskolas. Katrs studentu filmu režisors var pieteikt vienu savu filmu. Citu profesiju pārstāvji var būt vairāku pieteikto filmu autori.
  • Festivālam tiek pieņemtas filmas, kuru pirmizrāde nav notikusi agrāk par 2012.gada 1.martu. Dalība citos filmu festivālos nav šķērslis filmu pieteikšanai “Lielā Kristapa” skatei.
  • Studentiem jāiesniedz filmas kopija DVD formātā – tikai 2 eksemplāri.

Latvijas Nacionālajam filmu festivālam ”Lielais Kristaps – 2014” tika izsludināts 5. augustā.

Festivāls notiks no 2. līdz 11.decembrim jaundibinātā Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros kinoteātrī ”Splendid Palace” un citās kino zālēs Rīgā un visā Latvijā. Daudzas mūsu filmas ieguvušas atzinību un balvas starptautiskajos filmu festivālos. Adventes laikā kino profesionāļi un skatītāji varēs vienkopus redzēt un izvērtēt jaunāko latviešu filmu ražu un skatīt Eiropas labākās filmas.

“Lielais Kristaps” pārceļ festivālu jaunā kvalitātē

Lielais Kristaps saskaņā ar leģendu ir aizstāvis, sargātājs un pārcēlājs. Viņš kļuvis par filmu nozares patronu un atpazīstamu zīmolu. Pirmo reizi “Lielais Kristaps” notiks starptautiska pasākuma – Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros, ievadot Eiropas Kino akadēmijas (EKA) balvu pasniegšanas ceremonijas, kas notiks Rīgā 2014.gada 12.-13.decembrī. Festivāls tiek rīkots ciešā sadarbībā ar ”Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” notikumu programmu, uzsverot Latvijas filmu piederība Eiropas kino nozarei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lielais Kristaps” sola bagātu un interesantu programmu. Tajā varēs redzēt tādas spēlfilmas kā režisora Aika Karapetjana ”Cilvēki tur”, Jāņa Norda ”Mammu, es tevi mīlu”, Sergeja Lozņicas ”Miglā”, Aigara Graubas ”Sapņu komanda 1935.”, Lailas Pakalniņas ”Picas”, Jāņa Cimmermaņa un Māra Putniņa ”Džim lai rūdi, rallallā!”, Andra Gaujas ”Izlaiduma gads” u.c. Iezīmējas laba dokumentālo un animācijas filmu programma.

”Tas būs notikums ar spēcīgu konkurenci, kas ir filmu veidotāju radošā ieguldījuma un neatlaidības rezultāts. Lai būtu rezultāti, kino procesam vajadzīga nepārtrauktība, pietiekams apjoms un finansējums. “Lielais Kristaps” dod iespēju filmu autoriem redzēt un izvērtēt Latvijas filmu programmu kopumā, savu darbu kontekstā ar kolēģu filmām, izprast kopējo līmeni, tendences un īpatnības. Tas ir svarīgi filmu autoru profesionālajai izaugsmei un nākotnes radošajam procesam. Tie būs kino svētki arī skatītājiem pirms-Ziemassvētku noskaņā. Zinu, ka mūsu filmas salīdzinās ar Eiropas pērlēm, bet mēs nebaidāmies, esam gatavi izaicinājumam,” uzsver festivāla direktore Ieva Romanova.

Konkurss

“Lielā Kristapa” balvas tiks piešķirtas Latvijas labākajām filmām un kino profesionāļiem jau 26.reizi. Konkursa programmu veidos nominācijas ieguvušās filmas, ko piešķirs profesionālo organizāciju un grupu veidotas ekspertu komisijas. Festivāla laikā konkursa filmas vērtēs žūrija un piešķirs balvas. Jaunums – paredzēta starptautiska žūrija ar Eiropas Kino akadēmijas pārstāvju dalību. Skatītāju balvu piešķirs skatītāju balsojuma rezultātā

“Kristaps” ceļos uz Eiropu

Paralēli “Lielā Kristapa” programmas skatēm tiks demonstrēta Rīgas Starptautiskā kino festivāla programma ar Eiropas labākajām filmām, kuras ieguvušas nominācijas Eiropas Kino akadēmijas balvai Felikss. Latvijas skatītāji balsos par šīm filmām un izvēlēsies savu labāko Eiropas filmu. Uzvarētājam tiks pasniegta balva – “Lielais Kristaps”, kas dosies līdzi autoram uz kādu Eiropas valsti. Ar to brīdi arī Lielajam Kristapam būs radi ārzemēs.

Festivāla skates visā Latvijā

Festivāla Konkursa programmas skates notiks kinoteātrī ”Splendid Palace”. Paralēli tiks demonstrētas tematiskas un festivāla Panorāmas programmas Rīgā un visā Latvijā. Plānots, ka šajās dienās latviešu filmas uzrunās ap 20 000 skatītāju 80 kino zālēs visā valstī. Festivāla balvas tiks pasniegtas svinīgā Noslēguma ceremonijā 11.decembrī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivāla informācijai un notikumiem aicinām sekot līdzi oficiālajā mājas lapā lielaiskristaps.org.

Festivālu ”Lielais Kristaps”, kas šogad noris Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros, organizē biedrība ”Latvijas Kinematogrāfistu savienība” sadarbībā ar Nacionālo Kino centru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm