tv3.lv

FOTO: sabiedrības krējums pirmie steidz baudīt plašāko vācu mākslas izstādi Rīgā

Ceturtdien, 16. jūnijā, ar prominenču un sabiedrībā zināmu personu klātbūtni izstāžu zālē Arsenāls tika atklāta izstāde Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts, kas ir pirmā tik liela mēroga Vācijas laikmetīgās vizuālās mākslas retrospekcija Rīgā, kurā piedalīsies Eiropas un pat pasaules līmeņa zvaigznes.

2016. gada 17. jūnijā 18:39

Izstāde skatāma no šodienas, 17. jūnija, līdz 21. augustam. Taču īpašiem lūgtajiem viesiem plašajā ekspozīcijā bija iespējams ielūkoties jau vakar. Izstādes atklāšanu pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu, bijušais politiķis Andris Šķēle ar sievu Kristiānu Lībani-Šķēli, arhitekts Mārtiņš Pīlēns un modes blogere Santa Bindemane, bijušai Valsts prezidents Guntis Ulmanis ar kundzi Ainu, kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī virkne ar mākslas nozari cieši saistītu cilvēku – Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, mākslinices Ieva Iltnere,  Ilze Avotiņa, Kristīne Luīze Avotiņa u.c.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Projekta Gara radinieki mērķis ir sekmēt skaidru un emocionālu izpratni par svarīgākajiem aspektiem, kas raksturo vācu mākslu pēdējā pusgadsimtā. Izstādes koncepciju un saturu izstrādājis pazīstams mākslas kritiķis un starptautisko izstāžu kurators Marks Gisborns (Mark Gisbourne). Ekspozīcijai viņš izvēlējies 53 autoru 77 darbus, kas radīti periodā no 20. gadsimta 60. gadu beigām līdz mūsdienām. Izlase tika izveidota, apzinot 45 dažādas kolekcijas – Vācijas izstāžu zāļu un muzeju, kā arī vairāku mākslas kolekcionāru privātos krājumus Vācijā, Šveicē, ASV un Izraēlā. Izstādes vērienīgumu un nozīmību raksturo ne tikai darbu apjoms, bet arī to vērtība, kas kopumā pārsniedz 100 miljonu eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm