tv3.lv

Gulbenes slavenākais hiphoperis Dāvis: Par savu dialektu nekaunos

Par Rankas, Beļavas un Gulbenes lepnumu nodēvētais 23 gadus vecais hiphoperis Dāvis Danisevičs pēc vairākiem svešumā pavadītiem gadiem neatmet cerības par atgriešanos dzimtenē un sarunā ar portālu Skaties.lv atzīst, ka vienmēr lepojies ar to, no kurienes nācis.

2017. gada 26. janvārī 17:20

Jaunais hiphopa spīdeklis Dāvis divus ar pusi gadus dzīvo Lesterā, Apvienotajā Karalistē, taču viņa sirds ir Latvijā, kur viņš plāno atgriezties pēc gada vai diviem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Par atgriešanos Latvijā iedomājos bieži. Pāris reizes gadā aizbraucu apciemot ģimeni, draugus un atpūsties, bet pārvākties atpakaļ uz Latviju tuvākajā laikā neplānoju.

Jūs jautājat, vai esmu patriots. Vai neesmu patriots, ja pametu savu valsti, vēloties dzīvot labāk? Kas vispār mūsdienās ir patriots? Vai tas, kurš atdotu dzīvību par savu valsti, vai tas, kurš paliktu tur dzīvot pat tad, kad izdzīvot tur ir grūti?

Visiem latviešiem Latvija vienmēr būs mīļa, un tā ir mīļa arī man. Es neesmu aizbraucis uz citu valsti vieglu dzīvi meklēt, uz citu valsti esmu devies, lai varētu dzīvot. Ne visi var būt biznesmeņi, bet vidusmēra cilvēkam Latvijā izdzīvot ir grūti, un izskatās, ka Latvijā situācija neuzlabojas. Tiek ieviesti jauni nodokļi, tiek palielināti rēķini, pārtika paliek dārgāka, bet algas nepalielinās.

Foto: latviešu puisis Lesterā

Latvijā ir ļoti skaista daba! Viena no latviešu lielākajām bagātībām ir mūsu meži, kuru ar katru gadu paliek arvien mazāk. Ceļojot šeit, pa Angliju, var ļoti labi redzēt, kādas ir sekas mežu izciršanai. Ir palikuši tikai lauki. Būtu skumji nākotnē redzēt tādu pašu skatu arī Latvijā.

Bet tomēr pavisam Anglijā palikt es netaisos. Ceru, ka nākotnē situācija uzlabosies un varēšu atgriezties,” pārdomās par dzīvi Latvijā, esot emigrācijā, ar portāla Skaties.lv lasītājiem dalās Dāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērnā gada nogalē novērotais un piedzīvotais pašu mājās jaunajam mūziķim kļuva par iedvesmu dziesmai “Tēvzeme”.

Video

Pēc ziņas par jauno hiphopa censoni no Gulbenes puses Skaties.lv komentāru sadaļā viedokļu krustugunīs nonāca Dāvja dialekts un necenzētās leksikas izmantojums mūzikā.

“Mani uzjautrināja tie komentāri par manu dialektu, jo nekad nebiju domājis, ka man tāds ir.

Nekad neesmu kaunējies par to, no kurienes esmu nācis, un nekaunos arī par savu dialektu.

Sākumā īsti nebiju domājis, ka tik daudz cilvēki klausīsies manas dziesmas. Tāpēc īpaši nepiedomāju pie tā, ka nevajadzētu lietot necenzētus vārdus. Bet tāpat uzskatu, ka necenzēti vārdi ir neliela daļa no hiphopa,” stāsta Dāvis.

Laba ziņa brīvajām meitenēm! Dāvis patlaban ir brīvs. Tiesa, attiecības īpaši nemeklējot.

“Zinu, ka kādu dienu liktenis man piespēlēs īsto.

Kādas meitenes man patīk? Grūti pateikt, jo nekad nevar zināt, kāda meitene iepatiksies,” prāto jaunietis.

Kā hiphoperis iepriekš vēstīja, savai daiļradei iedvesmu gūst no apkārt notiekošā. Ideju esot daudz, un tuvākajā nākotnē plānots izlaist jaunus skaņdarbus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien mūziķis vēršas pie saviem atbalstītājiem: “Gribu pateikties visiem, kuri mani atbalsta un motivē turpmākai attīstībai.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm