tv3.lv

Pasniegs balvu par mūža ieguldījumu Latvijas kinomākslā

Dokumentālā kino meistara Ivara Selecka 80. jubilejas sarīkojumā šovakar kinoteātrī “Splendid Palace” tiks pasniegta festivāla “Lielais Kristaps” balva par mūža ieguldījumu Latvijas kinomākslā, informē festivāla “Lielais Kristaps” direktore Ieva Romanova.

2014. gada 22. septembrī 10:07

Lai izrādītu meistaram godu, atgādinātu sabiedrībai viņa izcilo devumu Latvijas kultūrā un valsts audiovizuālās vēstures veidošanā, Latvijas Kinematogrāfistu savienība rīko Jubilejas sarīkojumu kinoteātra ”Splendid Palace” Mazajā zālē 22. septembrī plkst.18:30, ko plkst. 18:00 ievadīs Jubilāra sagaidīšana un foto izstādes ”Ivars Seleckis un viņa komanda” atklāšana ”Splendid Palace” foajē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakarā programmā būs skatāma 1963. gada dokumentālā filma “Ceļamaize”, ko Seleckis veidojis ar režisoru Aivaru Freimani. Seansu pavadīs stāsts par filmas nolikšanu “cenzūras plauktā”, režisora paša izveidota filmu fragmentu kompilācija un jaunākais darbs – kinonovele “Ķīpsalā”, kas tapusi “Rīga 2014” programmas “Force majore” almanaha “Pāri ceļiem un upei” sastāvdaļa.

Pasākumu vadīs kino zinātnieks Agris Redovičs.

Foto izstādē “Ivars Seleckis un viņa komanda” būs redzamas dokumentālas fotogrāfijas no Rīgas Kinomuzeja, Rīgas kinostudijas un režisora personīgajiem arhīviem, kas ataino dokumentālā kino uzņemšanu un autorus.

Izstāde “Splendid Palace” foajē būs skatāma līdz 15. oktobrim.

Ivars Seleckis ir viens no spilgtākajiem latviešu kino dokumentālistiem un ierindojies dzīvo klasiķu kārtā. Viņa filmas ir augsti novērtētas starptautiskos kino festivālos. Tās ieguvušas pasaulē nozīmīgākās dokumentālā kino balvas – Roberta Flaerti un Aivora Īvensa vārdā nosauktās, Eiropas Kino akadēmijas balvu “Felikss” 1990. gadā par Eiropas labāko dokumentālo filmu “Šķērsiela” un daudzas citas.

Seleckis dzimis Rīgā 1934. gada 22. septembrī. 1958. gadā sācis strādāt Rīgas kinostudijā. 1966. gadā Seleckis ieguvis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta diplomu kinooperatora specialitātē. Paralēli studijām bijis operators 1963. gadā uzņemtajām filmām “Krasts” un “Ceļamaize” un 1965.gadā tapušajai kinolentei “Gada reportāža”, kurās iezīmējas viņa avangardiskais rokraksts, laužot iepriekšējo dokumentālā kino tradīciju. Šis laiks raksturīgs ar jaunām vēsmām kino veidošanas principos, ko vēlāk dēvē par Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolu. Tā guva plašu starptautisku rezonansi. Seleckis ir viens no šī stila veidotājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm