tv3.lv

Izmaiņas koncerta “Riga Jazz 2014” solistu sastāvā

Ikgadējais Profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” rīkotais džeza mūzikas koncerts “Riga Jazz” notiks 18. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē. Šogad orķestra “Rīga” bigbends sadarbosies ar vokālistiem Kristīni Prauliņu un Daumantu Kalniņu, informē orķestra pārstāve Anete Stuce.

2014. gada 10. septembrī 19:34

Lai arī iepriekš tika ziņots, ka koncertā kā soliste uzstāsies Ieva Kerēvica, viņas vietā uz skatuves kāps jaunā daudzsološā džeza vokāliste Kristīne Prauliņa. Tā būs pirmā reize, kad Kristīne Prauliņa dziedās duetā ar Daumantu Kalniņu. Solistu sniegumā skanēs Džordža Geršvina, Djūka Elingtona, Ričarda Rodžera un citu slavenu džeza komponistu vokālās kompozīcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp koncerta programmā ietvertajiem instrumentālajiem darbiem izceļami Gordona Gudvina (Goodwin) sacerējumi, jo šis daudzpusīgais mūziķis ir viens no izcilākajiem mūsdienu džeza komponistiem un aranžētājiem. Par aranžiju Džordža Gēršvina (Gershwin) “Rapsodijai blūza stilā” (Rhapsody in Blue), kura skanēs koncertā, Gudvins 2012. gadā saņēmis otro “Grammy” balvu. Diriģents Raitis Ašmanis programmā iekļāvis Gudvina aranžiju Mocarta 40. simfonijai sol minorā, uzskatot to par lielu uzdrošināšanos no komponista puses ietērpt Mocartu džezā. Bigbends atskaņos arī 2013.gadā sacerēto Gudvina skaņdarbu saksofonu kvintetam un perkusijām “The Cannonbal Run” un Čika Koreas (Corea) kompozīciju “Armando’s Rhumba”. Jāpiemin, ka Armando Antonio “Čiks” Korea “Grammy” balvai nominēts 59 reizes, no kurām balvu saņēmis 20 reizes, turklāt divas pagājušogad – par labāko džeza improvizācijas solo un par labāko instrumentālo kompozīciju.

Latviešu mūzika koncertā būs pārstāvēta ar Raimonda Paula svītu “Melnās krāsas”, šai koncertā ar pianistu Viktoru Ritovu pie klavierēm, un izcilā latviešu trompetista un komponista Gunāra Rozenberga skaņdarbu “Mana pasaule”. Turklāt G. Rozenberga darba un G. Gudvina kompozīcijas “Hunting Wabbits 2” atskaņojumā piedalīsies Mazā Operas un Teātra orķestra stīgu grupa, dodot iespēju klausītājiem dzirdēt bigbenda un stīgu orķestra saspēli, kas Rīgā nebūt nav tik bieži klausāma.

Koncerta “Riga Jazz 2014” klausītājiem būs iespēja iegādāties jaunāko orķestra “Rīga” bigbenda ierakstu albumu “Riga Jazz”, kurā ieskaņota Raimonda Paula, Gordona Gudvina, Čika Koreas un Džordža Geršvina instrumentālā mūzika.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā bilesuparadize.lv.

Aktuālākā informācija ir pieejama music.lv/riga

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm