tv3.lv

Koncerti, ko šoruden noteikti nepalaid garām!

Šī rudens koncertu klastā – gan jauna un aktuāla mūzika, gan atgriešanās Latvijā un 20 gadu jubilejas svinības, gan etno roks no Ukrainas un stilīgs džezs no Vācijas.

2014. gada 26. septembrī 14:57

Lai atviegloti izvēli neizlēmīgajiem vietējās koncertdzīves karsējiem, dalīties pārdomās par jau piedzīvoto un vēl gaidāmo uzrunājām mūzikas lietpratējus Edvardu Švānu, Zaviļeiski, Uldi Rudaku un Ati Žagaru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svinot 20 gadus kopš dibināšanas, pašmāju grandža klasiķi ”Pienvedēja piedzīvojumi” 3. oktobrī uzstāsies koncertzālē ”Palladium”. Koncertā skanēs gan aizvadīto gadu lielākie ”Pienvedēju” hiti, gan pavisam jaunas dziesmas. ”Koncertā atskatīsimies uz to, ko mūsu trijotne 20 gados ir sastrādājusi. Tomēr neraudzīsimies pagātnē vien, skatīsimies arī nākotnē un atrādīsim jaunās dziesmas. Mūsu pulveris vēl nav izšauts!” par gaidāmo koncertu stāsta Māris Žigats.

Grupu ”Pienvedēja piedzīvojumi” 1994. gadā Sabilē dibināja vokālists un basģitārists Māris Žigats kopā ar brāļiem Lundēm – Aldi (ģitāra) un Pēteri (bungas). Visā grupas pastāvēšanas laikā mūziķu apvienības sastāvs palicis nemainīgs.

Biļetes – “Biļešu Servisa” kasēs. To cena šobrīd– 15 eiro.

6. oktobrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies dāņu elektroniskās mūzikas virtuozs Trentemøller jaunākā albuma “Lost” Eirāzijas koncertturnejas ietvaros.

“Manā plašu kolekcijā ir Trentemoller EP “Le Champagne”, izdots leibla “NakedMusic” paspārnē. Tas ir ar raksturu, draisku basu, izteiksmīgu nokrāsu – melodisks deep house, kuru biežāk klausos nekā spēlēju,” atklāj dīdžejs Eduards Švāns, kura kolekcijā atrodams arī “Depeche Mode” singla “Wrong” trentemoleriskais remix. “Viņa albumi un DJ seti – arī leģendārais Essential Mix 2006 – ir ļoti specifiski, eksperimentāli, nedaudz popsīgi, taču respektēju viņa menedžmentu – biznesā sevi pieteicis ir!

Trentemollera koncerts, tāpat kā laba grāmata vai filma, ir ļoti veselīgs, piesātināts un krāsains, personības attīstībai un apvāršņu paplašināšanai ļoti noderīgs notikums. Koncerts ir tikai pāris stundas no divdesmit četrām diennaktī un ārkārtīgi daudzām stundām dzīvē un uzskatu, ka Trentemoller koncerts Rīgā ir kvalitatīvs iemesls nomainīt savu dīvānu vai krēslu pret būšanu pasākumā. Ja pats apmeklēšu koncertu, paņemšu līdzi plati, lai uzliek autogrāfu,” stāsta Švāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopenhāgenā mītošais mūziķis Anderss Trentemollers mūzikā tikai sev raksturīgā veidā apvieno indīroka un elektroniskās mūzikas elementus, tādējādi kļūstos par vienu no šobrīd visvairāk cienītākajiem un apbrīnotākajiem producentiem un remiksu meistariem.

Biļetes – “Biļešu Servisa” kasēs, cena – 27.20 – 33.00 eiro.

10. un 11. oktobrī uz koncertiem aicinās nepieradinātās mūzikas festivāls ”Skaņu mezš”. 11. darbības gadā, iemājojot mūzikas namā ”Daile”, kopskaitā tiks piedāvāti 14 muzikāli priekšnesumi. Kā īpašs notikums izceļama vokālista un komponista Bliksas Bārgelda, kas pazīstams kā grupas “Einstürzende Neubauten” līderis, vokāla solo performance. Ar iespaidīgu lāzeru-skaņas šovu ”Lumière” uzstāsies vācu programmētājs un mūziķis Roberts Henke. Pērn atcelto uzstāšanos šoruden kompensēs kritiķu lolotais eksperimentālās deju mūzikas producents Endijs Stots. Starp pašmāju mūziķiem festivāla goda krēslā ceļams Andris Indāns ar elektroniskās mūzikas projeku “Gas of Latvia”. Šajā reizē uz skatuves piepulcēsies ilggadēja sadarbības partnere, videomāksliniece Katrīna Neiburga.

Biļetes nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs. Vienas dienas biļete iepriekšpārdošanā maksā 20 eiro. Divu dienu abonements maksā 30 eiro un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā “Biļešu servisā”.

2. novembrī “Arēna Rīga” ar iespaidīgu šovu atgriezīsies austrāliešu dziedātāja Kailija Minoga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Protams, Kailijas Minogas koncerti ir krāšņi šovi ar mainīgām dekorācijām un tērpiem, kā jau šāda mēroga zvaigznēm pienākas, ko vērts redzēt kā izklaidējošu izrādi. Tomēr viņai nav tāda mazliet pat biedējoša aerobikas treneres tvēriena kā Madonnai vai mūsdienu kibermonstram Ledijai Gāgai,”pārliecināts mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks. “Priekšplānā ir trausla, cilvēciska būtne, kura sevi pasniedz bez tādiem pārspīlējumiem kā abas minētās zvaigznes, un tas Kailiju dara daudz simpātiskāku un pieejamāku. Šo īstuma faktoru pastiprina arī fakts, ka viņa nav un nekad nav bijusi pati labākā dziedātāja pasaulē, un arī viņas dziesmas tādas nav. Viņa joprojām valdzina ar savu nesamaitātās meitenes tēlu, ko nav pazaudējusi arī četrdesmit sešu gadu vecumā, laiku pa laikam daloties arī ar kādu mazu cilvēcisku prieciņu mūsdienu komunikācijā ar faniem tik noderīgajā tviterī.”

Biļetes nopērkamas ”Ticketpro” kasēs, to cena 39-79 eiro.

Ar koncertu 15. novembrī Palladium Latvijā atgriezīsies Islandes elektroniskās mūzikas apvienība ”GusGus”.

””Gus Gus” ir lielisks piemērs tam, ka Islande tomēr ir kosmosa stacija, kas šeit ieradusies no citas planētas. Attiecīgi tās iemītnieki cenšas atdarināt vietējos planētas iedzīvotājus, ieskaitot mūzikas lauciņā. Un viņiem īsti nesanāk, tādēļ vietējie iedzīvotāji ir sajūsmā un skrien uz islandiešu koncertiem. ”Gus Gus” nav izņēmums – tā ir elektronika no kosmosa, kas vienkārši jādzird,” teic melomāns, mūzikas žurnālists un dīdžejs Kaspars Zaviļeiskis.

“GusGus” iepriekšējā uzstāšanās mūsmājās notika 2012. gadā, kad grupa sniedza izpārdotu koncertu Ventspilī. Gandrīz 20 gadus Reikjavīkā tapusī muzikālā apvienība turpina pārsteigt inteliģentas alternatīvās elektroniskās mūzikas cienītājus, tādējādi apliecinot spēju spītēt visaptverošai komercializācijai un popmūzikas kanonu ievērošanai. ”GusGus” Rīgā ieradīsies sava jaunākā albuma ”Mexico” turnejas ietvaros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes – ”Biļešu serviss”tīklā, cena – 24 eiro.

18. novembrī “Palladium” pirmo reizi Baltijā uzstāsies amerikāņu dziesminiece, vokāliste un perkusioniste tUnE-yArDs jeb Merila Garbus.

”Merila Gārbusa jeb tUnE-yArDs ir tas patīkamais stāsts par Pelnrušķīti, kas vienmēr aizkustina. 2009. gadā, kad iznāca viņas debijas albums ”Bird-Brains”, nepameta sajūta, ka šī ir viena no unikālākajām meitenēm mūzikā, kurai ne tikai ir grūti atrast salīdzinājumus, bet pat grūti ierindot kādā no mūzikas žanriem, taču kura tā arī paliks tikai mūzikas gardēžu ēdienkartēs. Laimīgā kārtā Merilas spēja apvienot bērnišķīgu naivumu un bezbailīgu uzdrošināšanos ar filigrānu muzikalitātes izjūtu divus gadus vēlāk mākslinieci padarīja par sajūsmas objektu vislielākajos mūzikas medijos. Šī ir tā reti izcilā iespēja redzēt Latvijā t.s. mūzikas tīrradni bez robežām, kas ar savu aizrautību un talantu no prātā grūti savienojamiem mūzikas stiliem un niansēm spēj apburt kā mūzikas izsmalcinātus pieaugušos, tā arī rotaļas alkstošus bērnus. Nekad neesmu bijis tUnE-yArDs koncertā, bet man grūti iedomāties piemērotāku mūsdienu indie/ experimental/ folk/ electronica koncertu, kur ļauties trakulīgām rotaļām, lipīgām melodijām un vienlaikus arī gūt dziļi radošu, aizkustinošu piepildījumu dvēselei,” koncerta gaidās stāsta radio NABA/ pieci.lv raidījumu vadītājs Atis Žagars.

Biļetes – palladium.lv un “Biļešu Servisa” kasēs, cena – sākot no 15 eiro.

Vēl šoruden jāredz un jādzird:

  • 26. septembrī koncertzālē ”Rīga” uz vienas skatuves tiksies kamerorķestris ”Sinfonietta Rīga” un viens no stilīgākajiem avangarda ansambļiem – ”Andromeda Mega Express Orchestra” no Berlīnes.
  • 10. oktobrī klubā “Godvil” uzstāsies Ukrainas etnoroka lepnums – grupa “Vopļi Vidopļasova”.
  • 24. un 25. oktobrī Durbē ceturto rudeni notiks mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika”.
  • 1. un 8. novembrī muzikas namā ”Daile” izskanēs 14. pasaules mūzikas festivāla ”Porta” koncerti.
  • 16. novembrī koncertzālē “Rīga” uzstāsies dziedātāja Ajeoka jeb Ajeoka Ivi Okoavo no ASV.
  • 27. novembrī ar koncertu ”Palladium” pirmo reizi Latvijā viesosies daudzsološais britu melanholiskās elektronikas izpildītājs Sohn.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm