tv3.lv

Krēmera un Argerihas vienīgais koncerts Latvijā izskanēs Cēsīs

Divas pasaules leģendas – pianiste Marta Argeriha (Martha Argeriha) un vijolnieks Gidons Krēmers – vienīgo koncertu Latvijā sniegs svētdien, 12. oktobrī, plkst. 19.00 Vidzemes koncertzāles ”Cēsis”.

2014. gada 24. septembrī 18:00

Kā stāsta koncertzāles ”Cēsis” pārstāve Sanita Ozoliņa, abu spožo solistu un Baltijas kamerorķestra ”Kremerata Baltica” programmā skanēs Bēlas Bartoka Divertisments, Ludviga van Bēthovena Otrais klavierkoncerts, Rondo un Kapričio solo vijolei un stīgām, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta Koncerta flautai un arfai versija, kas radīta šim mākslinieku sastāvam. Argerihas un Krēmera koncertu ar nepacietību gaida arī Eiropas koncertzāles Minhenē, Barselonā, Turīnā, Milānā un Viļņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gidons Krēmers – Latvijas atskaņotājmākslas lepnums mēdz pārsteigt dzimto Latviju: viņš ”Kremerata Baltica” koncertam uzaicinājis savu ilggadējo klavieru partneri un leģendāro solisti Martu Argerihu. Šis ”Rīga 2014” veltītais koncerts atkal atgādinās, ka Eiropas mūzikas dzīves galvaspilsēta ir Latvijā.

Marta Argeriha pieder pianistu elitei. Vientuļniece, burve, dieviete, mūslaiku lielākā virtuoze, pianisma Grēta Garbo – tā viņu dēvē žurnālisti, kurus māksliniece ne visai labi ieredz. Marta Argeriha ieguvusi trīs ”Grammy” balvas, Francijas Mākslas un literatūras ordeni, ASV ”Gada mūziķes” titulu, Japānas imperatora Uzlēcošās Saules ordeni un Japānas Mākslas asociācijas prestižo ”Praemium Imperiale”, žurnāla ”Gramophone” titulus ”Gada mākslinieks” un ”Labākais klavierkoncerta ieskaņojums” (par Šopēna koncertiem) un citas atzinības.

Žilbinošās klavierspēles tehnikas īpašniece Marta Argeriha piedzima Buenosairesā, viņas tēvs bija katalānis, kura ģimene 18. gadsimta emigrēja uz Argentīnu, un māte – Krievijas ebreju pēctece. Argeriha spēlē klavieres kopš triju gadu vecuma. Ģimene pārcēlās uz Eiropu 1955. gadā.

Pēc uzvaras Šopēna konkursā 1965. gadā sākās spilgtā karjera – solokoncerti, uzstāšanās ar kolēģiem, ieskaņojumi, festivāli un turnejas. Argeriha savulaik teikusi, ka solokoncertos uz skatuves jūtas vientuļa, tāpēc labprātāk koncertē kameransamblī vai ar orķestri. Karjeras laikā viņa muzicējusi ar tādiem grandiem kā Klaudio Abado, Šarls Dituā (vienubrīd abi ir dzīvesbiedri), Nēme Jervi, Kirils Kondrašins. Viņas skatuves partneru vidū ir arī Brazīlijas pianists Nelsons Freire, čellists Miša Maiskis, Mstislavs Rostropovičs. Argerihas pirmo ieskaņojumu, kas nāca klajā 1960. gadā (19 gadu vecumā!), apbrīnoja pats Vladimirs Horovics. Jau daudzus gadus Marta Argeriha ir prominentā skaņu ierakstu nama ”Deutsche Grammophon” māksliniece.

Pianists un mūzikas žurnālists Dīns Elders ir viens no retajiem, kam savulaik laimējies intervēt Martu Argerihu, un viņš raksta: ”Ar savu spēli viņa mums pierāda, ka paradīze nav zaudēta”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī ,,Biļešu Paradīze” kasēs un bilesuparadize.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm