tv3.lv

Kritiķi sajūsmā par Trentemollera “Lost” koncertiem

Pēc nepilna mēneša, 6. oktobrī, koncertzālē ”Palladium” uzstāsies viens no izcilākajiem elektroniskās mūzikas producentiem – Trentemoller. Par jau izskanējušajiem koncertiem Eiropā mūzikas eksperti sajūsmā lauž krēslus.

2014. gada 10. septembrī 16:50

Dāņu elektroniskās mūzikas pārstāvis Anderss Trentemollers ar grupu no septembra līdz novembrim tūres ietvaros sniegs vairāk nekā 35 koncertšovus. “Lost” tūre no Eirāzijas tūres pārtapusi pasaules koncertturnejā, un nu izziņoti papildu 15 koncerti Amerikā un Kanādā. Trentemoller pēdējā albuma “Lost” programma Eiropā jau izraisījusi plašu kritiķu atzinību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trentemolleram raksturīgais skanējums “Lost” koncertos saglabāts neskarts, tomēr kopumā ne albums ar šo pašu nosaukumu, ne koncerta koncepts neatgādina neko no iepriekš redzētā un dzirdētā, uzsver koncerta rīkotāju pārstāve Kristīne Komarovska.

”Cilvēki gribēja dzirdēt kaut ko līdzīgu iepriekšējam albumam, bet ja es sāktu ieklausīties cilvēkos un tajā, ko viņi domā par skanējumu…..nu nē, tas nav priekš manis”, saka Trentemollers.

”Lost” var lepoties ar duci skaņdarbu, kuros ikviens, kas reiz bijis Kopenhāgenas mūziķa fans, var atrast sev ko tīkamu. To nav iespējams salīdzināt ar ”The Last Resort”, bet tomēr tajā ir saklausāmi klubu mūzikas elementi. Tas pilnīgi noteikti nav salīdzināms arī ar ”Into the Great Wide Yonder”, lai gan tikpat intensīvi tiek izmantotas ģitāras. Tas ir tikpat oriģināls, cik klasisks, kopā sajaucot jau pārbaudītas vērtības ar oriģināliem skaņu pārsteigumiem. Turklāt tiek radīts iespaids, ka sajaukšanas process bijis viegls.

Koncertā Rīgā būs dzirdamas ģitāras, analogie sintezatori un skandināviem raksturīgās melodijas, kas ir pretstatā uz datoriem progammētajai mūzikai, ar kuru Trentemollers asociējas viņa agrīnās karjeras faniem. Tūres koncertos Trentemolleru pavadīs sešu pavadošo mūziķu sastāvs.

Kritiķi jūsmo par  notikušajiem “Lost” koncertiem

Toms Grēviņš, pieci.lv mūzikas redaktors par Trentemoller šovu, kuru redzējis pirms vairākiem gadiem:”Pirms simts gadiem Andersa Trentemollera uzstāšanos redzēju ”Pukkelpop” festivālā Beļģijā, viņa izlaušanās albuma “Last Resort” pasaules turnejas ietvaros – šo koncertu atceros kā brīnišķīgu audiovizuālu piedzīvojumu, kurš jau tolaik stipri atšķīrās no visas pārējās populārās mūzikas!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis ir absolūti ģeniālākais,ko esmu dzirdējis no Trentemoller. Viņš mēdz radīt skaņdarbus, īpaši kādam miksam un tos nekad atsevisķi neizdot. Noteikti iesaku paklausīties šo”:

”Trentemøller viennozīmīgi ir viens no šī brīža talantīgākajiem un inovatīvākajiem māksliniekiem mūzikas biznesā. Ja ilgojaties pēc svaigas alternatīvas Beatport Top 40 dominējošajām lipīgajām melodijām, ko pavada tuc-tuc basi, meklējumi ir galā, jo ir Trentemøller.” – Los Angeles Music

”Trentemøller ir nepārspējams ceremoniju meistars, kas ar teju maniakālu degsmi spēlējot digitālās ērģeles liek aktīvi kustēties gan pavadošajai grupai, gan koncerta apmeklētājiem. Koncerts bija lielisks skaņu mikslis – pārsteidzošs un tik dažāds. Trentemøller vairs nav gotu rokeris, kas slēpjas zem tehno maskas; viņš ir definējis pats savu muzikālo teritoriju.” – ”Nothing but hope and passion” (nbhap.com)

”Ja Tims Bērtons vēl veidotu labas filmas, tad ”Lost” būtu ideāli piemērots spocīgas filmas skaņu celiņam.” – Time Out London

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”No vienkāršības līdz sarežģītībai, no sabrukšanas līdz atdzimšanai, šīs metamarfozes,ko redzējām uz skatuves var salīdzināt ar Trentemollera paša intelektuālo, garīgo un muzikālo izaugsmi.” – Consequence of Sound

Biļetes nopērkamas ”Biļešu servisa” kasēs, cena – sākot no 29 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm