tv3.lv

Hej, bruoļ latgalīt! Iepazīsties – Latgales mūzikas jaunā pērle – ”Dvinskas muzikanti”

Latviešu mūzikas draugi pamanījuši, ka jau kādu laiku ar kvalitatīviem video un skanīgiem gabaliem priecē jauna, bet kaut kur jau manīta blice – “Dvinskas muzikanti” ar Juri Ostrovski priekšgalā. Skaties.lv devās noskaidrot, kas gan ir šie mākslinieki, kuru gabals “Hej, bruoļ latgalīt” jau zināms tālu ārpus novada robežām.

2017. gada 29. janvārī 17:19

“Mūsu stāsts sākās ar “Patriotiem.lg”, kur muzicējām kopā ar Artūru Uškānu. Tika izbraukāts ar koncertiem, ballēm un ar dalību citos pasākumos pa visu Latgali un arī Latviju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Četru gadu laikā pasākumi bija gandrīz katru piektdienu, sestdienu. Tika izdoti divi albumi “Daugaveņa” un “Latgaleite”, kuri tika nominēti arī “Lielajai gada balvai” nominācijā “Labākais šlāgermūzikas albums”. Pateicoties klausītāju un skatītāju atbalstam, trīs reizes tikām arī “Latvijas šlāgeraptaujas” gada finālos,” Skaties.lv par grupas pirmsākumiem stāsta Ostrovskis.

Foto

Laika gaitā abi mūziķi sākuši aktīvāk darboties savos projektos ārpus “Patrioti.lg”.

“Artūram bija “Uškānu ģimene” un “Laimas muzykanti”, man – soloprojekts “Juris Ostrovskis” un arī projekts”Dvinskas bāleliņi”,” stāsta Ostrovskis.

Tā nu pamazām katrs no “patriotiem” aizgājis savā virzienā, joprojām saglabājot labas attiecības un nedefinējot to, ka kaut kas izjucis.

“Mēs godīgi izrīkojāmies viens pret otru, jo cilvēki grupu “Patrioti.lg” redzēja kā mūsu abu projektu un vienam bez otra darboties projektā nebūtu godīgi.

Projekts nav izjucis un oficiāli turpina eksistēt. Dziesmas joprojām skan tautās un ballēs tiek dziedātās nu jau arī “Dvinskas muzikantu” izpildījumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artūram tikko bija liels 50 gadu jubilejas koncerts “Gorā”, kopā uz skatuves nodziedājām vairākas dziesmas, kaut vai līdz šim mēs nebijām kopā uzstājušies gandrīz trīs gadus,” stāsta Ostrovskis.

Laika gaitā, no soloprojekta un projekta “Dvinskas bāleliņi” tika dibināts alternatīvs projekts un dzimuši “Dvinskas muzikanti”, nu jau ar grupas pamatsastāvu, kurā ietilpst pats Juris, Andis Ķīsis un Valērijs Mukāns. Jaunajā projektā dziesmas skan ne tikai latgaliski bet arī latviešu valodā.

Pagājušogad grupa izdevusi debijas albumu “Dzymtuo puse” un veiksmīgi startējusi vietējās aptaujās. Pagājušajā gadā, ar dziesmu “Hej, bruoļ latgalīt” iekļūstot “Latvijas šlāgeraptaujas” gada finālā un ieņemot 4 vietu.

“Mūsu auditorija ir dažāda. Tie ir cilvēki pa visu Latviju un arī ārzemēs. Skatāmies, kas atnāk uz ballēm – principā, mērķauditorija ir dažāda vecuma cilvēki, sākot no jauniešiem, beidzot ar senioriem,” stāsta Ostrovskis.

Viņš nepiekrīt mītam, ka mūziķim Latvijā grūta dzīve. Jā, maizei nopelnīt ar mūziku varot, bet sviestam vajadzīgi papildu ieņēmumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpēc, paliekot bez pamatdarba, Juris ar Andi veiksmīgi darbojas uzņēmējdarbībā ārpus projekta, bet lielākie resursi tiek veltīti grupas darbībai. Valērijs ir pensionārs un darbojoties projektā, viņam tiek labs pienesums mazajai pensijai.

Kur ir apvienības veiksmes atslēga? To jau neesot tik vienkārši definēt – to, kas ir iemīļots, nosaka tikai un vienīgi skatītājs.

Skaidrs, ka vismaz šobrīd “Dvinskas muzikantiem” izdevies notvert stīgu, kas saista skatītāju – apvienības dziesmas tiek aktīvi klausītas “YouTube”, un arī par koncertu daudzumu nav jāsatraucas.

“Ja tas, ko darām, sakrīt ar skatītāju vēlmēm, man par to patiess prieks,” tā mākslinieks.

Video

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm