tv3.lv

Latvijā pirmo reizi rādīs dokumentālo filmu “Atbrīvo prātu”

Šodien plkst.18:00 kinoteātrī “K.Suns” būs skatāms dāņu dokumentālās filmas “Atbrīvo prātu” (”Free The Mind”) pirmais un vienīgais seanss Latvijā, informē seansa rīkotāju SIA “Growing” vadītāja Anda Kalniņa-Stūrīte.

2014. gada 30. septembrī 11:27

“Atbrīvo prātu” uz ekrāniem iznāca 2012. gadā un ir triloģijas otrā daļa. Tās pirmā filma – 2007. gadā uzņemtā “Mehāniskā mīlestība” – bija par robotu zinātni. Abas filmas raksturo atrašanās izpētes laukā, kur zinātnieki punktu vietā liek jautājuma zīmes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas galvenais varonis profesors Ričards Deividsons ir viens no pasaules vadošajiem neirozinātniekiem, kurš aizrāvies ar meditācijas izpēti ar mērķi noskaidrot, vai iespējams fiziski mainīt smadzenes, izmantojot tikai paša apziņu. Žurnāls “Time” nosaucis Deividsonu par vienu no 100 pasaules ietekmīgākajiem cilvēkiem. Viņš veicis neskaitāmus pētījumus, pētot smadzeņu spēju mainīties un visā mūsu dzīves laikā radīt jaunas smadzeņu šūnas.

Filmas varoņi Stīvs un Ričs ir tikai divi no tūkstošiem amerikāņu kara veterānu. Viņu dzīves ir pārvērtušās par murgu, viņi cieš no bezmiega un karā pieredzētā. Toties Vils ir piecgadīgs puika ar diagnozi uzmanības trūkuma sindroms. Vai profesors Deividsons spēs palīdzēt viņiem panākt kādas reālas izmaiņas? “Atbrīvo prātu” seko trīs pētījumā iesaistīto ceļojumam cilvēka prāta dziļumos.

“Mans personīgais iemels šīs filmas tēmas izvēlē bija pēkšņas panikas lēkmes, kuras mani piemeklēja pirms pāris gadiem. Man bija sajūta, it kā manās smadzenēs ir iestrēgusi skaņuplate. Es atklāju, ka meditācija var man palīdzēt un es ieinteresējos par to dziļāk. Manī radās vēlēšanās atvērt vaļā galvaskausu, ieskatīties smadzenēs un ieraudzīt, kas tur notiek meditācijas laikā. Filma ir šīs manis veiktās izpētes rezultāts. Filma nesniedz atbildi, bet gan ir sākums pašlaik notiekošajām diskusijām par to, kas ir cilvēks,” stāsta filmas režisore Pī Ambo.

Seanss tiek rīkots saistībā ar Apzinātības dienu, ko pasaulē atzīmē 12. septembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm