tv3.lv

Līvu leģenda iemūžināta ”Spoku kokā” Liepājā

29. augustā Liepājā ar koncertu ”Nezāles neiznīkst” tika atklāts grupai veltīts vides objekts ”Spoku koks” – atraktīva metāla konstrukcija, ko veidojis Liepājas metālmākslinieks Reinis Kuncītis, informē Micrec PM.

2014. gada 1. septembrī 14:40

Koncertā tika godināti arī tie Līvu leģendas vaininieki, kas svinīgo mirkli nepiedzīvoja, – Ēriks Ķiģelis, Dainis Virga, Juris Jakovļevs, Jānis Grodums un Aivars Brīze. Vadošo lomu uz skatuves spēlēja Līvu ilggadējais līderis Ainars Virga, uzstājās kādreizējie grupas dalībnieki Igo, Vilnis Krieviņš, Guntars Mucenieks, Juris Pavītols, Tomass Kleins, kā arī Līvu skartie – Liepājas brāļi, Ritvars Knesis, Aivars Hermanis, Colt, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Virga Hard Orchestra, Jānis Buķelis, Uldis Marhilevičs, Liepājas ģitāristu lielansamblis un Liepājas Sudraba viļņu koris. Vakaru vadīja un ”Zābaku dziesmu” dziedāja Andris Freidenfelds. Elvis Grodums dziedāja sava tēva repertuāru, Fēlikss Ķiģelis ar dēlu Ēriku izpildīja sava tēva un vectēva ”Saldus sauli” un ”Elektrisko zivi”, bet Līvu taustiņistrumentālista Guntara Mucenieka dēls Henrijs demonstrēja teicamu ģitārspēli. Līvu gars ir dzīvs un nezūdošs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpmāk to koncertestrādes ”Pūt, vējiņi!” tuvumā simbolizēs arī ”Spoku koks” – metāla tēls, kas radīts, iedvesmojoties no Jāņa Groduma un Aivara Neibarta dziesmas ”Līviskā ziņģe” vārdiem ”Līvs – tas ir koks, Līvs – tas ir spoku koks!”. Vides objekta tāmes vērtība ir gandrīz 50 000 eiro. 10 000 vērtībā projekta realizāciju atbalstījusi Liepājas Pilsētas Dome, pārējo saziedojuši grupas fani. Ziedojumu konts LV38HABA0551037026852 joprojām ir aktīvs un, ja tajā turpinās ieplūst līdzekļi, turpināsies arī objekta pilnveidošana, papildinot ielas bruģī iegravēto Līvu dziesmu sarakstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm