tv3.lv

Noskaidrotas pērn Latvijā atskaņotākās dziesmas

Visvairāk fonogrammas izmanto publiskajā izpildījumā, un 2013. gadā visvairāk atskaņotās dziesmas veikalos, kafejnīcās, izklaides pasākumos un citās publiskajās vietās bijušas no ārvalstu repertuāra, liecina biedrības “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) apkopotie dati.

2014. gada 29. septembrī 14:10

Pašmāju mākslinieki iekļuvuši Top 100 sarakstā – grupas “Prāta vētra” dziesma “Vēl viena klusā daba”, kas atskaņota 693 reizes, mūziķa Dons dziesma “Māsa Upe”, kas atskaņota 498 reizes, un grupas “PER” dziesma “Here we ego” ir trešā visvairāk atskaņotā vietējo mākslinieku dziesma ar 492 reizēm. Vēl bieži atskaņota arī Dona dziesma “Pēdējā vēstule”, grupas “Otra Puse” un dziedātājas Antras Stafeckas kopdarbs “Uzzīmē mani” un grupas “Musiqq” izpildītā dziesma “Dari kā es”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2013. gadā izklaides, sporta un kultūras pasākumos atskaņotākā dziesma bijusi Robija Viljamsa izpildītā dziesma “The road to Mandalay”, otra atskaņotākā dziesma bijusi latviešu leģendārās grupas “Līvi” dziesma ”Zīlīte” un trešajā vietā ierindojas divas dziesmas – Maikla Džeksona “Black or white” un pašmāju mūziķa Laura Reinika dziesma “Es skrienu”. Savukārt dati par 2013.gadā atskaņotajām dziesmām lielveikalos un pārtikas tirdzniecības tīklu vietās liecina par lielāku pašmāju repertuāra izmantošanu. Tirdzniecības vietās spēlētākās dziesmas bijušas “Krodziņš” grupas ”Linga” izpildījumā, Beyonce un Jay-Z kopdarbs “Crazy in Love”, kā arī grupas “Labvēlīgais tips” dziesmas “Omnibuss” un “Alumīnija cūka”.

Dati apkopoti pēc mūzikas ierakstu izmantotāju iesniegtajām atskaitēm.

Apkopojot datus par atskaņotākajām dziesmām visās Latvijā raidošajās radio programmās kopā, kā populārākās pēc atskaņojuma reizēm bijušas Krisa de Burga dziesma “Missing You” (5173 reizes), Rihannas izpildītā dziesma “Diamonds” (5094 reizes), kā arī grupa “Capital Cities” ar dziesmu “Safe and sound” (4548 atskaņojuma reizes), kas ir arī viena no atskaņotākajām dziesmām veikalos, kafejnīcās, izklaides pasākumos un citās apmeklētājiem pieejamās iepirkšanās un atpūtas vietās.

Bet arī dažādās radio stacijās visvairāk atskaņoto dziesmu tops ir ļoti atšķirīgs. Pēc pētījumu aģentūra TNS radio reitingiem Latvijas Radio jau gadiem ilgi atrodas visvairāk klausīto radio TOP 3. Apkopojot datus par “Latvijas Radio 1” visvairāk atskaņotās dziesmas 2013.gadā ir grupas “Just Blue” skaņdarbs “Spare”, Aivara Hermaņa dziesma “Latino” un Ulda Marhilēviča dziesma “Tikai uz priekšu”. Bet “Latvijas Radio 2” atskaņotākās dziesmas ir Riharda Millera (Rikardiona) dziesma “Mīlas tuksnesis”, Kaspara Markševica “Meitene ar zaļajām acīm” un grupas “Zenīts” dziesma “Vējiem līdzi”.

Savukārt televīziju pārraidītajos kanālos, tajā skaitā kabeļoperatoru retranslētajās programmās, tieši pašmāju mūziķu dziesmas ir atskaņotākās – “Pilnīgi viens” grupas “Instrumenti” izpildījumā, dziesma “Tici vai nē”, ko izpilda Kaža, un mūziķa Gunāra Kalniņa izpildītā dziesma “Divi vēji”. Abas iepriekš minētās dziesmas ir TV3 seriāla “Ugunsgrēks” tituldziesmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm