tv3.lv

Novembra sākumā izskanēs 14. pasaules mūzikas festivāls ”Porta”

1. un 8. novembrī mūzikas namā ”Daile” jau četrpadsmito gadu kultūras gardēžus sagaidīs izmeklēti atradumi mūzikā un kino. Divos spožos dubultkoncertos tiks nojauktas robežas un izskanēs pasaules elpa mūzikā.

2014. gada 23. septembrī 14:00

”Savas pastāvēšanas laikā festivāls ”Porta” nu jau kļuvis par pārbaudītu vērtību, un tam ir izdevies atrast savu stabilu vietu pasaules mūzikas notikumu kalendārā. Arī šogad festivāla ilgi gaidīto programmu novērtēs gan prasīgākā auditorijas daļa, gan visi citi mūzikas cienītāji, kas festivāla mājīgajā gaisotnē vēlas iedziļināties saknēs un saklausīt vēsturi, kultūru, vietu, identitāti. Nevainojamā koncertu dubultsērijā festivāla apmeklētājiem būs iespēja baudīt ārkārtīgi dažādus un tajā pašā laikā neparasti spilgtus skatuves māksliniekus, kuri daudzviet pelnīti dēvēti par izcilākajiem sava žanra pārstāvjiem,” stāsta festivāla vadītāja Ilze Apsiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivālu 1. novembrī plkst. 17.00 mūzikas namā ”Daile” atklās rūpīgi atlasītu dokumentālo filmu programma. Plkst. 18.00 uz skatuves kāps par ”vikingu dievieti” dēvētā ”smeldzoši brīnišķīgu” dziesmu autore, instrumentāliste un vokāliste no pasakainajām Fēru salām – Eivøra. Plkst. 20.30 klausītāji varēs baudīt vēl vienu unikālu un emocionālu muzikālu satikšanos – ar aizraujošo un neparasti prasmīgo pasaules mūzikas kvartetu no Ukrainas ar neaizmirstamu skatuvisko tēlu – ”DakhaBrakha”. Apvienības nosaukums vecajā ukraiņu valodā nozīmējot ”dod un ņem”.

Spožo viesu un piesātinātās mūzikas dēļ festivāla programma šogad apzināti plānota divās nedēļas nogalēs, lai apmeklētājiem ļautu iedziļināties un izbaudīt gūto pieredzi. 8. novembrī plkst. 17.00 mūzikas namā ”Daile” festivālu turpinās dokumentālo filmu programma. Plkst. 18.00 koncertu sniegs starptautisku atzinību guvušais straujais un inovatīvais dāmu duets no Austrijas – ”Catch-Pop String-Strong”, un plkst. 19.30 klausītājiem būs iespēja baudīt vēl vienu izcilību, Indijā par pasaules mūzikas izpildītāju ”numur viens” dēvēto un muzikāli izsmalcināto ”Prem Joshua & Band”.

Vēl viens festivāla ”Porta” jaunums šogad ir tas, ka tas iepriecinās pasaules mūzikas cienītājus arī ārpus galvaspilsētas. 7. novembrī plkst. 19.00 koncertu Saldus mūzikas un mākslas skolā sniegs čellista Valtera Pūces projekts ”DaGamba” (Latvija/Irāna). Savukārt 9. novembrī plkst. 16.00 grupas ”Catch-Pop String-Strong” (Austrija) un ”DaGamba” koncertus sniegs Ogres Kultūras centrā.

Biļetes uz festivāla koncertiem ierobežotā daudzumā pieejamas ”Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un bilesuparadize.lv.

Vairāk informācijas par festivālu “Porta” un tā programmu aicinām meklēt festivāla mājas lapā festivalporta.lv, kā arī sekot informācijai sociālajos tīklos: facebook.com/PortaFestival un twitter.com/PortaFestival.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm