tv3.lv

“Nu pagaidi” un “Krokodils Gena” – sabiedrībā pazīstami cilvēki atklāj savas mīļākās multfilmas

2017. gada 25. janvārī 10:08

Mūsu bērnības dienas nebija iedomājamas bez multfilmām – pat tagad tie, kuriem jau ir savi bērni, labprāt atsauc atmiņā laiku, ko pavadīja, jūsmojot par skaistajām animācijas filmām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties.lv vēlējās noskaidrot, kura multfilma pašmāju sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem saistās ar bērnību. Visi kā viens atzīst, ka vismīļākās tomēr ir zīmētās multenītes. Ja arī Tu vēlies atgādināt sev, cik tomēr aizraujošas ir bērnības dienu multfilmas, mēs zinām – Viaplay vietnē atradīsi meklēto!

Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris savā multfilmu topā ierindo trīs filmas – "Krokodils Gena", "Nu pagaidi" un "Filmiņas par Nezinīti".

Vēl ļoti mīļa bija “Makarons un Stremjanka”, čehu multiplikāciju filmas – par diviem suņiem un traku vārnu.

Foto: LETA

Ģirts Ķesteris, Dailes teātra aktieris

Kad meita bija mazāka, multfilmu skatīšanās man bija kā tradīcija, kad kopā ar meitu varējām skatīties un aprunāties par katru multeni. Skatījāmies vairāk "Walt Disney" multfilmas par pasaku stāstiem. Kopumā es tiešām apbrīnoju multfilmu muzikalitāti un veidu, kā muzikālais pavadījums paspilgtina visu kopējo sižetisko ainu un noskaņu. Arī pats esmu iejuties multfilmu tēlā un ierunājis Lauvas tēlu.


Ģimenes psihoterapeites Ainas Poišas mīļākā multfilma arī ir "Nu pagaidi".

Foto: LETA

Aina Poiša, ģimenes psihoterapeite

Man sirdī tuvāks ir mūsu pašu radītās multiplikāciju filmas bērniem, man šķiet, ka tur iekšā tās vērtības, ko mēs visi saprotam ar muguras smadzenēm. Un caur to mēs arī varam bērnam palīdzēt iemīlēt savu dzimteni, savu valodu un tēlus, kas ir pazīstami mammām, vectētiņiem un arī paaudzēm vēl pirms tam. Tādā veidā mēs noturam to, ka esam latvieši.


Psihoterapeite turpina: "Latviešu valodas apguve ir papildu ieguvums no šīm multfilmām, ko bērns var saņemt gan no filmiņām, multfilmām, gan no dziesmām, kurās ir saturiskā lieta, kas ir daudz poētiskākā viedā, ka tieši reizēm šis mākslas izpausmes veids bērna dvēselei ir ļoti nozīmīgs, nevis tikai sadzīves līmenis.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Hokeja kluba "Rīgas Dinamo" tehniskais direktors Armands Simsons stāsta, kādas multfilmas patīk viņa meitiņām, un uzsver, ka nepieciešamības gadījumā var ierobežot multeņu skatīšanos.

Foto: F64

Armands Simsons, "Rīgas Dinamo" tehniskais direktors

Pašlaik ir pieejama pārāk liela multfilmu izvēle, un lielākoties tās ir ļoti robotiskas, futūriskas un nereālas multfilmas. Agrāk tās, protams, ka bija reālākas, un tas man pašam labāk arī patika. Manām meitām pašlaik iecienītākās multfilmas ir par princesēm – princeses vienmēr un visur. Kā arī vienradži un poniji, kas pašlaik ir populāri daudzu bērnu vidū. Multfilmu klāsts ir tiešām ļoti plašs un pieejams, tāpēc mēs ar sievu tam sekojam līdzi un, nepieciešamības gadījumā, šķirojam, ko mūsu meitas var skatīties, kas viņām būs piemērotāks.


Viens no populārākajiem mūziķiem Dons atzīst, ka nav retro multfilmu bērns – viņš dod priekšroku mūsdienīgajām "Disney" multfilmām.

Foto: F64

Dons, mūziķis

Gan bērnībā, gan arī tagad ieskatos multfilmu klāstā, lai uzzinātu, kas pašlaik jauns. Jāsaka, ka vislabāk man patīk multfilmas, kuru autori ir piedomājuši ne tikai pie scenārija, bet arī pie muzikālā pavadījuma. Atmiņā ir palikusi multfilma “Karalis Lauva”, kas gan ar savu sižetu, gan tieši ar muzikālo pavadījumu man ļoti patika.


Valmieras drāmas teātra aktrise un seriāla "UgunsGrēks" zvaigzne Regīna Devīte stāsta, ka, viņasprāt, vissirsnīgākā multfilma ir "Ezītis miglā".

Foto: F64

Regīna Devīte, Valmieras Drāmas teātra aktrise

Multfilma “Ezītis miglā” ir vissirsnīgākā – nu tik jaukas, romantiskas sajūtas pārņem! Šo noteikti var skatīties kopā ar bērniem arī brīvdienās! Mani bērni ir jau lieli, bet vecākiem noteikti iesaku – netaupiet laiku bērniem! Viņi tik ātri izaug, ka pēcāk jau ir žēl katra minūte, ko varēja pavadīt kopā!


Aktrise turpina: "Man jau šķiet, ka tas laiks ir proporcionāls – laiks, ko pavadīsi ar savu atvasīti bērnībā, arī viņš, jau pieaudzis būdams, vēlēsies rast laiku kopābūšanai ar saviem vecākiem. Vēl, manuprāt, ir svarīgi – māciet bērniem, ka mūsdienās visu nevar pieņemt kā dzīvu, lai nesāk jukt robežas!"

Foto


Aktieris<strong> Andris Bulis</strong> stāsta, ka uzaudzis ar krievu multfilmu "Nu pagaidi," tomēr kopā ar bērnu priekšroku dod mūsdienīgām filmām – "Madagaskara" un "Ledus laikmets".
<blockquote>

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: Toms Norde

Andris Bulis, aktieris

Es uzaugu ar multfilmu "Nu pagaidi" – mūzika, tēli, šis viss raisa pozitīvās atmiņas par bērnību! Ir jau tā, ka bērns mācās ārkārtīgi daudz no multfilmām. Ir jāpadomā, vai mūsdienās "multfilma" ir īstais vārds, varbūt pat "multimākslas filma" būtu pareizāk teikt. Galvenais, lai vecāki neatstātu bērnu kino, kamēr paši ienirst lielveikalu burzmā.
Andris Bulis uzsver, ka viņam ir svarīgi, ko uztver viņa bērns, un atzīst, ka šis kopā pavadītais laiks ir zelta vērtē.

TV un radio raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare atklāj, ka viņai sirdij tuvas ir tās multfilmas, kas pieejamas šobrīd, tomēr atmiņā palikušas padomju laika multfilmas.

Foto: LETA

Baiba Sipeniece-Gavare, TV un radio raidījumu vadītāja

Visspilgtāk atmiņā palikušas "Ābolu grozs" un "Reiz dzīvoja suns" – viss kā reālā dzīvē – vienu dienu zirgā, otru… nu citādāk!


Pēc Baibas Sipenieces-Gavares domām, galvenais ir multfilmās ielikt dvēseli un morāli. Šobrīd Baibas ģimenei lielā cieņā ir japāņu animācijas filmas, ar kurām, pēc Baibas vārdiem, "vecākā meita gluži vai aplipinājusi visu ģimeni"!
Iepazīsties ar drošu saturu bērniem!

[viaplaywidget]

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm