tv3.lv

Pirmizrādi piedzīvos režisoru un antropologu sadarbībā tapusī filma “Pāri ceļiem un upei”

Šovakar plkst.18:00 kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos filma “Pāri ceļiem un upei”, ko veidojuši septiņi dažādu valstu režisori un antropologi, lai stāstīt par Rīgu katrs no sava skatu punkta.

2014. gada 3. septembrī 9:28

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirms pirmizrādes plkst.15:00 Eiropas Savienības mājā ar filmas režisoriem un tās līdzautoriem sociālantropologiem notiks diskusija “Kaķis, Latvegasa un septiņi ārpusnieki”. Diskusiju vadīs nodibinājuma “Rīga 2014” tematiskās līnijas “Ceļu karte” kuratore Gundega Laiviņa, un tajā piedalīsies filmas režisori Sergejs Lozņica no Ukrainas, Jāks Kilmī no Igaunijas, Jons Bengs Karlsens no Dānijas, Ivars Seleckis un Dāvis Sīmanis no Latvijas, Audrius Stonis no Lietuvas, Betina Henkele no Austrijas, Rainers Komers no Vācijas, kā arī sociālantropologi Ieva Raubiško, Māris Prombergs, Māra Pinka, Garets Hamiltons un Agnese Cimdiņa.

Režisori filmu veidoja vairāku gadu garumā, sadarbojoties ar Latvijas atntropologiem un meklējot savai kinovalodai apliecinājumu Rīgas un tās apkaimju stāstos, kā rezultātā ir tapušas septiņas īsfilmas.

Latviešu režisors Seleckis savu īsfilmu izvēlējies veidot par Ķīpsalu. Viņa filmas daļa esot impresijas ļoti īsā laika posmā ar cilvēkiem, kurus Ķīpsalā izdevies satikt.

Ukraiņu režisors Lozņica savu filmas daļu veltījis Rīgas ebreju piemiņai. Viņa īsfilmā attēlota Maskavas priekšpilsēta un tās ebreju kapsēta. Īsfilmu par Mangaļsalu un tur mītošajiem zvejniekiem uzņēmis lietuviešu režisors Stonis, dāņu režisors Karlsens Rīgu filmā skatījis caur kaķu acīm, igaunis Kilmī radījis īsfilmu par Lucavsalu, ieskicējot arī gaidāmās pārmaiņas, bet austriete Henkele veidojusi personisku stāstu par savai ģimenei piederējušu namu Vecrīgā, Teātra ielā 6. Viņa cēlusies no baltvāciešiem un savā filmā rekonstruē ģimenes vēsturi.

Zīmīgi, ka filmas autori savās īsfilmās saglabājuši sev raksturīgo kino valodu.

Filma kopumā ir divas stundas un 20 minūtes gara, tajā ir septiņas īsfilmas, kuru garums ir no 15 līdz 20 minūtēm, kā arī režisoru portreti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas seansi kinoteātrī “Splendid Palace” notiks arī 5., 6., 9. un 10. septembrī. Filma uz lielajiem ekrāniem atgriezīsies pēc festivāla “Baltijas pērle”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm