tv3.lv

Preses namā notiks elektroniskās mūzikas reivs

Latvijas underground sabiedrībā iecienītais Preses nams pirmo reizi kļūs par mājvietu īstam reivam. 26. septembrī daudzu kārotās Preses nama telpas Balasta dambī 3 pilngaitā startēs ”Urban Soulz” elektroniskās mūzikas festivāls. Tā pirmais hedlaineris – drum’n’bass mūzikas producents Command Strange no Kazahstānas.

2014. gada 8. septembrī 14:43

1978.gadā pabeigtais Preses nams ir viena no Pārdaugavas zīmīgākajām celtnēm, ko savulaik projektējis arhitekts Jānis Vilciņš. Nams lepojas ne vien ar savu 22 stāvu augstumu, bet arī ar cieņu, ko iemantojis Latvijas neformāļu sabiedrībā. 26.septembrī šīs ekskluzīvās telpas vairāk nekā 1000 m2 platībā kļūs par mājvietu ”Urban Soulz” elektroniskās mūzikas festivālam. Festivāla naktī Preses namu pārņems ārzemju un pašmāju mūzikas producenti, auto un grafiti šovi, kā arī iespaidīgas vizualizācijas, vēsta festivāla organizatoru pārstāve Jurita Krūma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Urban Soulz” elektroniskās mūzikas fesitvāla galveno viesu godā iejutīsies pasaulē atpazīstami mūzikas producenti. Pirmais no tiem – drum’n’bass mūzikas producents Command Strange no Kazahstānas.

Command Strange jeb Aleksejs Fuifanovs (Alexey Fuifanov) ir viens no Eiropas atpazīstamākajiem vārdiem drum’n’bass skatuvē. 22 gadus vecais producents līdz šim ir izdevis vairāk nekā 100 ierakstus un 35 vinila plates. Apzināti ar mūziku Aleksejs pirmo reizi saskāries 7 gadu vecumā, sākot klausīties brāļa kasetes ar reivu ierakstiem. Savu pirmo albumu viņš izdeva 16 gadu vecumā, un laika gaitā no pirmajiem jazz, soul un funk mūzikas ietekmētajiem ierakstiem viņa stils kļuvis krasi daudzveidīgāks un tumšāks, eksperimentējot ar jauniem skaņas un kompozīcijas virzieniem.

Drum’n’bass producenta karjeras gaitā Aleksejs guvis atbalstu no tādiem elektroniskās mūzikas smagsvariem kā LTJ Bukem, Marky, Goldie, Bryan G, JJ Frost u.c., kas palīdzējuši Command Strange ierakstiem regulāri nokļūt BBC Radio 1 rotācijā. Šobrīd Aleksejs gatavojas izdot arvien jaunus ierakstus sadarbībā ar V Records, Innerground, Horizons Music un citām mūzikas izdevniecībām.

26. septembrī uz skatuves līdzās Command Strange pievienosies gan ārzemju, gan pašmāju elektroniskās mūzikas pārstāvji divās mūzikas skatuvēs. Mūziķu uzstāšanos papildinās projekciju meistars Ludski ar īpašām mapping vizualizācijām. Festivāla saldajā ēdienā – neprognozēti trakas aktivitātes no graffiti mākslinieka KIWIE un ekskluzīvs Stance.lv autošovs. Foto zemāk varat redzēt, kā tas norisinājās pērn.

Festivāla pilnā programma tiks ziņota drīzumā.

Festivāls noritēs Totaldobže mākslas centra pagaidu mītnē Preses namā, Balasta Dambī 3 (ieeja no Kr. Valdemāra ielas, iepretī T/C Olimpija). Biļetes iespējams iegādāties pie ieejas pasākumā, to cena – € 7. Piesakoties Facebook un [email protected] e-pasta viesu sarakstos, biļetes ar atlaidi – € 5.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivālu organizē Urban Soulz komanda sadarbībā ar Totaldobže mākslas centru, kurš Preses namā ieguvis savas pagaidu mājas.

Festivāla sajūtām – video reportāža no pagājušā gada pasākuma ”Intelligent Manners” Totaldobžē:

http://vimeo.com/74878815

Papildu info: facebook.com/urbansoulzz

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm