tv3.lv

Purvciemā bez maksas izrādīs filmu programmu par Rīgu

Sestdien, 20. septembrī, tirdzniecības centrā ”Domina” Nacionālais kino centrs aicina uz Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekta ”Rīgas kino” seansu, kurā tiks demonstrētas bērnu un jauniešu radošajās darbnīcās veidotās īsfilmas, kā arī īpaša filmu programma, ko tematiski vieno stāsts par dzīvi pilsētā, informē projekta vadītāja Marta Bite.

2014. gada 18. septembrī 14:28

”Rīgas kino” programma:

Radošajās darbnīcās izveidoto īsfilmu izlase

“Rīgas kino” radošās darbnīcas notika dažādās Rīgas apkaimēs, pulcējot dalībniekus animācijas darbnīcās vecumā no 10-15 gadiem un filmu darbnīcās vecumā no 15-18 gadiem. Kino profesionāļu vadībā dalībnieki apguva prasmes filmēšanā uz izveidoja īsfilmas par savu apkaimi. Vidējais filmu garums – 3 minūtes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eži un lielpilsēta

2012, Ēvalds Lācis, 10’, leļļu animācija

Kamēr eži guļ ziemas miegu, viņu dzīvesvietā mežā tiek uzcelts pilsētas daudzstāvu māju mikrorajons – pieņemsim, Purvciems. Tomēr eži neapmulst, mobilizē arī citus meža zvērus un ātri apgūst preču-naudas attiecības. Filma tapusi studijā Animācijas brigāde, kas slavena ar savu Avārijas brigādes seriālu, starptautisko pirmizrādi tā piedzīvoja Berlīnes kinofestivālā, kur saņēma Kristāla lāci un bērnu žūrijas diplomu. Kopš tā laika filma saņēmusi vairāk nekā desmit balvu dažādos festivālos, tostarp Amsterdamā atzīta par Eiropas labāko animācijas īsfilmu.

Neparastie rīdzinieki

2001, Roze Stiebra, 26’, zīmētā animācija

Filmas darbība notiek 2001. gada 19. augustā – dienā, kad Rīga svin 800 gadu jubileju. Mazais gailēns Justiņš grib izaugt liels un kļūt par torņa gaili, lai sargātu Rīgu, bet pirms tam viņš kopā ar draudzeni Anci piedzīvo visādas aizraujošas lietas.
2001. gada Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps Rozes Stiebras darbs Neparastie rīdzinieki tika apbalvots kā labākā animācijas filma.

Dushechka

2007, Dzintars Dreibergs, 15’, dokumentālā filma

Par Dušečku iesaukta jauneklīga un atraktīva piecu bērnu mamma, kura algotu darbu strādā naktīs – vada trolejbusu pa Purvciema tukšajām ielām, pilnā skaļumā klausās rokmūziku un dzied līdzi. Dokumentālā filma Dushechka ir Rīgas kino Purvciema meistardarbnīcas vadītāja Dzintara Dreiberga studiju darbs, mācoties Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā.

Latvijas kino hroniku kolekcija

Kinožurnāls Padomju Latvija, kas iznāca reizi nedēļā no 1945. gada līdz 80. gadu beigām, bija ne tikai spēcīgs propagandas ierocis, bet arī nepastarpināts laikmeta dokuments, kas ļauj uzzināt, kā rīdzinieki dzīvoja pirms 40, 50 un pat 70 gadiem. Kinožurnālu sižetu izlase tematiski orientēta uz norisēm ārpus Rīgas centra – vecajās priekšpilsētās un jaunajos mikrorajonos.

Filmu seanss būs bez maksas, un tas notiks pasākumu ”Kidding” ietvaros. Seansa sākums plkst. 14.00.

”Rīgas kino” ir Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekts, kas radošās filmu un animācijas darbnīcās saved kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par Rīgu. Vairāk: rigaskino.lv

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm