tv3.lv

“Raxtu raxti” rudenī sniegs pirmo lielkoncertu

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” šoruden plāno uzsākt aktīvu koncertdarbību un aicina uz Latvijas svētku lielkoncertu 18. novembrī jaunatklātajā koncertzālē “Rīga”, kā arī iecerējusi laist klajā pirmo albumu, informē “Premium Art”.

2014. gada 9. septembrī 14:12

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” Latvijas svētku lielkoncertā uzstāsies ar jauno koncertprogrammu, kurā ieskaņotas gan Imanta Kalniņa dziesmas latviešu tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, gan latviešu tautasdziesmu versijas un pavisam jauni skaņdarbi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas svētku lielkoncertā sagaidāms arī plašs viesu pulks – “Raxtu Raxtu” mūziķiem piebiedrosies pazīstamais saksofonists Oskars Petrauskis, kas šoreiz saksofona vietā spēlēs armēņu tautas mūzikas instrumentu duduku, uzstāsies dūdu un bungu grupa “Auļi”, kā arī solisti Santa Stalidzāne un Juris Vizbulis.

“Raxtu Raxtu” repertuāra un skanējuma pamatā ir plaša un brīžiem eksperimentāla pieeja dažādu etno mūzikas intonāciju un instrumentu izmantošanai gan latviešu tautas mūzikas repertuāra, gan autordarbu versiju radīšanai un atskaņošanai. Kā zināms no “Raxu Raxtu” koncertpieredzes Imantdienās un citos liela mēroga koncertos, kolektīva muzicēšana vienmēr izvēršas par tautisku un emocionāli pacilājošu dialogu ar klausītājiem.

18. novembra koncerta programma šoruden tiks izdota pirmajā “Raxtu Raxtu” skaņu ierakstu albumā, kas būs pieejams visiem interesentiem.

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” sākotnēji radās kā vairāku grupas “Autobuss debesīs” mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etno mūziķiem. Sākotnēji kolektīva repertuarā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuvis daudz plašāks. Šobrīd “Raxtu Raxti” ir gatavi sevi apliecināt ar plašu un piesātinātu koncertprogrammu, uzrunājot klausītājus visā Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apvienībā “Raxtu Raxti” muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis un Armands Treilihs. Bieži koncertos kolektīvam piebiedrojas arī citi pieaicināti mūziķi.

Biļetes uz 18. novembrī koncertzālē “Rīga” gaidāmo koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm