tv3.lv

Renārs Kaupers un Inese Zandere prezentē mūzikas albumu bērniem

23. septembrī klajā nāca Renāra Kaupera jaunais dziesmu albums bērniem “Sasauc smieklus izklīdušus” ar Ineses Zanderes vārdiem.

2014. gada 24. septembrī 9:36

Ideja sadarboties radās jau pirms pusotra gada, kad Raupers, Zandere un Doma baznīcas mācītājs Elijs Godiņš satikušies, lai apspriestu ikgadējā baznīcas organizētā bērnu pasākuma koncerta repertuāru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Bija skaidrs, ka nevar sēdēt uz ”Joka pēc alfabēts” un ”Māci mani, degunlāci” lauriem un jāiet tālāk. Inese atlasīja dzejoļus, es sacerēju mūziku un septiņas dziesmas pirmatskaņojām kopā ar Robertu Rasu, Jāni Zvirgzdiņu (Džulianu), Jāni Holšteinu-Upmani (Goran Goru) un Anriju Grīnbergu tika izpildītas jau pagājušā gada augustā Doma baznīcas pasākumā. Bērniem patika, pašiem patika un nākamais solis bija skaidrs – jāieraksta albums!” stāsta Kaupers.

Albums ierakstīts Egona Kronberga (”The Hobos”, ”Iļģi”, ”Skyforger”) studijā vairākās ierakstu sesijās. Ierakstā piedalījušies arī daudzi viesmūziķi.

Kaupers atzīst, ka nav apzināti domājis, ka dziesmas ir bērnu auditorijai: ”Pēc ”Prāta Vētras” pieredzes zinu, ka mazajiem patīk tādas pašas dziesmas kā pieaugušajiem, un tāpēc, manuprāt, viņi nav pelnījuši kaut kādu īpašu ‘uti-puti’ attieksmi, bet gan tādu pašu mūziku, kā klausās viņu tēti un mammas. Protams, dzejoļi ir bērnu, tāpēc domājam, ka pamatauditorija būs bērni, bet ar cerību, ka arī lielajiem nevajadzēs ievaidēties, kad mazais atkal prasīs uzlikt dziesmu par ”Diviem prātiem” vai ”Rīta darbu”.

Tam piekrīt arī Inese Zandere: ”Renārs ļoti gudri darīja, dziesmās nenovelkot bērniem pa vidu nepārkāpjamu strīpu. Visi ir sapulcināti. Tur ir gan lielie smiekli, gan mazie smiekli, gan lielās skumjas, gan mazās skumjas. Mazie brīžiem ir tie lielākie un nopietnākie, bet lieliem ir atļauts būt maziem brīnumbēbīšiem. Tur ir sasaukti draugi un sapulcināti instrumenti. Maniem dzejoļiem ļoti patīk būt starp daudziem akustiskiem instrumentiem, un iet pa to taku tālāk kopā ar melodiju, jo tas ir gaiši un droši.”

Turklāt piecām no albumā iekļautajām dziesmām Agris Daņiļevičs ir izveidojis īpašu horeogrāfiju un tās tiks iekļautas nākamā gada Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārā.

https://soundcloud.com/pratavetra/rita-darbs

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm