tv3.lv

Sākas Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Trešdien, 3. septembrī, ar filmu ”Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK”, ko vienlaicīgi demonstrēs Rīgā, Jēkabpilī, Valmierā un Rēzeknē, tiks atklāts ikgadējais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums.

2014. gada 2. septembrī 11:46

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ilgs līdz 7. septembrim, paralēli filmu seansiem notiks arī dokumentālo filmu projektu tirgus profesionāļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmu programmu ”Klusuma spēks” atklās filma ”Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK” (Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service), kas, mēģinot labot netaisnības Bulgārijas kino vēsturē, izraisījusi plašas diskusijas par autortiesību un cenzūras jautājumiem mūsdienu sabiedrībā. Šīm tēmām tiks veltīta arī diskusija pēc filmas seansa 3. septembrī, piedaloties filmas režisorēm Minai Milevai un Veselai Kazakovai (Mina Mileva, Vesela Kazakova). Rīgā ieradīsies arī filmas ”Dvīnes” (Twin Sisters) režisore Mona Frīsa Berteusena (Mona Friis Bertheussen, Norvēģija), lai 4. septembrī tiktos ar skatītājiem un dalītos ar neticamo stāstu par ķīniešu dvīņu māsiņām, kas tika nodotas adopcijai dažādos kontinentos. 5. septembrī klātienē būs iespējams tikties ar vācu režisoru Sebastianu Mecu (Sebastian Mez). Viņa filma ”Metamorfozes” (Metamorphosen) par Jekaterinburgas rajonu Urālos, kur ir viens no augstākajiem radiācijas līmeņiem uz mūsu planētas, sagraus ilūzijas par to, ka iespējams abstrahēties no kaimiņos notiekošā.

Diskusijas ar filmu režisoriem būs vērojamas arī interneta tiešraidē nfc.lv.

Turpat lasāmas arī sabiedrībā zināmu cilvēku recenzijas par programmas ”Klusuma spēks” filmām. Filmu un teātra režisors Pēteris Krilovs salīdzina situāciju Latvijā ar Bulgārijā notiekošo (filma ”Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK”). Bērnu un vecāku attiecībām veltītās filmas jau ir noskatījušās LNO soliste Evita Zālīte (filma ”Dvīnes”) un žurnāliste, LTV Kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne (filma ”Lidijas īstās mājas”). Par radošas personības izaugsmi filmā ”Dejo man!” savs viedoklis ir LNO baleta premjeram Raimondam Martinovam. Filmā ”Laukums” un Ēģiptē notiekošo labāk palīdzēs izprast LTV žurnāliste Linda Bagone. Filmu producents un režisors Gints Grūbe ir iejuties citā ampluā, līdz ar ”Neatlaidīgajām vecmāmiņām” iedziļinoties jautājumā par globālo augšupeju ekonomikā. Par vizuāli iespaidīgāko šī gada foruma filmu ”Sāls” ko teikt ir modes māksliniecei Šeilai, kamēr žurnālists un dabas draugs Māris Olte ir aizdomājies par cilvēka nodarījumiem videi, par ko vēstīts filmā ”Metamorfozes”. Par to, vai pieprasījums pēc tādas personības kā ”The Beatles” sekretāres Frīdas (Freda Kelly) būtu arī Latvijas mūziķu aprindās, spriež mūziķis Goran Gora (Jānis Holšteins).

Jau šodien, vēl pirms programmas ”Klusuma spēks” atklāšanas, Nacionālais Kino centrs piedāvā apmeklēt divus īpašos notikumus kinoteātrī ”K.Suns”: plkst. 18.00 sāksies diskusija par mākslas un politikas mijiedarbību, plkst. 19.00 – Sergeja Lozņicas (Sergey Loznitsa) filmas ”Maidans” (”Maidan”) bezmaksas seanss.

Programmas ”Klusuma spēks” filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā. Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi aicināti apmeklēt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu bez maksas, pirms filmas seansa izņemot brīvbiļetes kinoteātru kasēs. Pārējiem jāpērk biļetes kinoteātru kasēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm